Na początku marca Timothy Zahn był gościem konwentu Emerald City Comic Con w Waszyngtonie w ramach promocji swej najnowszej powieści pt. „Thrawn”, której światowa premiera jest już za kilka dni.

W dalszej części tekstu mogą pojawić się niewielkie SPOILERY książki „Thrawn”.

Okazało się, że słynny autor powiedział tam kilka bardzo ciekawych rzeczy, o których dopiero teraz się dowiadujemy. Ma on w związku z Thrawnem wielkie plany. Już teraz rozmawia z Del Rey (amerykański wydawca kanonicznych powieści ze świata Star Wars) i Lucasfilm Story Group o kolejnych książkach z udziałem niebieskoskórego admirała. Timothy Zahn pół-żartem, pół-serio stwierdził, że napisał już o nim dylogię i trylogię, czas zatem na historię składającą się z czterech części.

Podobno jedna z książek miałaby przybliżać relacje Thrawna z Anakinem Skywalkerem, jak bowiem dowiedzieliśmy się w jednym z fragmentów powieści „Thrawn”, panowie mieli okazję się spotkać. Z pewnością jest to świetny, co najmniej, punkt wyjścia do kolejnej książki, bo relacja dwóch tak znaczących postaci nie może zostać niedopowiedziana. Tym bardziej, jeśli Thrawn miał też „przyjemność” w późniejszym okresie poznać Dartha Vadera.

A Wy chcielibyście, by Timothy Zahn napisał więcej kanonicznych książek o Thrawnie?