Pewien użytkownik Reddita twierdzi, że ma znajomości wśród organizatorów tegorocznego Star Wars Celebration w Orlando i udało mu się wyciągnąć nieco informacji na temat imprezy. Post został zamieszczony 1 kwietnia, więc radzimy podejść do tych rewelacji z dystansem. Nie negujemy ich jednak w żaden sposób i nie obrazilibyśmy się, gdyby okazały się prawdą. Oto, czego się z nich dowiadujemy:

  • Disney zaprezentuje przykładowe technologie, które chcą umieścić w gwiezdnowojennych parkach rozrywki. Jedną z nich będzie hologram.
    celebration
  • Zwiastun The Last Jedi zaprezentowany będzie przed rozpoczęciem panelu o filmie, tak by fani mogli w trakcie zadawać pytania odnośnie tego co przed chwilą zobaczyli.
    celebration
  • Gościem-niespodzianką podczas panelu z okazji 40-lecia Gwiezdnych Wojen ma być Dave Prowse, czyli „ciało” Lorda Vadera w epizodach IV-VI. Ze względu na stan zdrowia ma to być jego ostatni konwent i pożegnanie z fanami.
    celebration

 

Szczególnie ostatnia informacja może budzić wątpliwości, gdyż z pewnością większość z Was wie, jakie nastawienie do Dave’a ma Lucasfilm. Jeśli jednak nie wiecie, to polecamy obejrzeć dokument I am your father. Być może jednak to czas na zakopanie toporu wojennego, w końcu 40-lecie Star Wars to świetna okazja do pogodzenia się. Niesamowitym i wzruszającym momentem byłoby zobaczyć Prowse’a po raz ostatni na imprezie, na którą przez lata miał zakaz wstępu.

Pozostaje cierpliwie czekać na (nie)potwierdzenie tych informacji. Na szczęście do imprezy pozostało już tylko 10 dni, więc wszystko wyjaśni się już niedługo.