Ktoś najwyraźniej stwierdził, że Kapitan Phasmie należy się znacznie więcej uwagi, bowiem poza zapowiedzianą właśnie książką, otrzymaliśmy także zapowiedź komiksu pt. Captain Phasma.

Podobnie jak wspomniana powieść, 4-częściowa, komiksowa mini-seria będzie wchodziła w skład cyklu „Journey to Star Wars: The Last Jedi” (W oczekiwaniu na Ostatnich Jedi), który ma na celu uzupełnienie fabularnych luk i niedopowiedzeń przed nadchodzącym filmem.

A jaka jest największa niewiadoma dotycząca Kapitan Phasmy? Oczywiście to, jak zdołała uciec z Bazy Starkiller. I to właśnie będzie jedna z kwestii, które zostaną wyjaśnione w nadchodzącym komiksie.

Pierwszy zeszyt mini-serii Captain Phasma zadebiutuje, podobnie jak książka, we wrześniu (będzie to najwyraźniej miesiac Phasmy). Scenariuszem zajmie się Kelly Thompson, natomiast za rysunki odpowiadać będzie bardzo lubiany Marco Checchetto.

Data polskiej premiery komiksu nie jest oczywiście jeszcze znana, aczkolwiek jest niemal pewne, że nie pojawi się on przez premierą The Last Jedi.