W dwa dni temu analizowaliśmy sceny, które ostatecznie nie pojawiły się w Łotrze 1. Dziś Lucasfilm udostępnił parę nowych zdjęć z filmu, które pochodzą z innych, niewykorzystanych ostatecznie scen.

Nie ujawniają one nic rewolucyjnego, ale przynajmniej jedno z nich mogło oznaczać bardzo interesujący zwrot akcji.

UWAGA NA SPOILERY

Zdjęcie, które widzicie powyżej, w sumie nie wniosłoby i nie zmieniło w filmie nic. Byłaby to zapewne krótka chwila dla Jyn na refleksje i/lub wspominki podczas pobytu na Yavin 4. Może byłaby to chwila, w której decyduje, czy angażować w całą awanturę, czy też odejść.

Dużo ciekawsze jest natomiast drugie zdjęcie, na którym widzimy Dyrektora Krennica mierzącego do kogoś w blastera.

Scena ewidentnie rozgrywa się na Gwieździe Śmierci, a tam była chyba tylko jedna osoba, do której Orson mógłby mierzyć, a mianowicie Gubernator Tarkin. A jeśli faktycznie tak było, mogła to być niezwykle ciekawa scena i interesująca konwersacja między dwoma panami. Byłaby to też kolejna cegiełka, która zbudowałaby w oczach widza charakter Krennica. Niestety w filmie tego zabrakło, a teoretycznie główny złoczyńca jawi się jako niewiele więcej, niż popychadło znaczniejszych od niego postaci.

W tym kontekście dokrętki, których wynikiem mogło być niewykorzystanie niektórych scen, nie były dobrym posunięciem. Jednak jak dowiedzieliśmy się z wczoraj, wniosły też one sporo dobrego i pozwoliły rozwinąć postacie rebeliantów, dlatego też nie można ich na ten moment jednoznacznie ocenić.

A Wy jak się na nie zapatrujecie w świetle powyższych zdjęć i tego, co mogły zmienić?