Kilka dni temu otrzymaliśmy pierwszą zapowiedź nowej gry karcianej od Fantasy Flight Games, a teraz przychodzimy do Was z nowymi informacjami na temat kart, budowy talii, zasad i turniejowego wsparcia.

Zasady gry Star Wars: Unlimited

W pierwszej zapowiedzi, twórcy obiecywali proste, ale bardzo angażujące i strategicznie złożone zasady, a dziś dowiadujemy się o nich nieco więcej.

Po pierwsze i najważniejsze, celem gry jest zniszczenie bazy przeciwnika, zanim on zdoła zrobić to z naszą. Patrząc na inne gry karciane, prawdopodobne jest, że pojawią się też alternatywne drogi do zwycięstwa, aczkolwiek na ten moment nic o nich nie wiadomo.

Oto pierwsze z ujawnionych kart

By rozpocząć grę, każdy z graczy potrzebuje karty swego Dowódcy, Bazy oraz talii, z której będzie dociągał, a następnie zagrywał karty. Wiemy o co najmniej dwóch rodzajach kart, które będą znajdować się w talii. Są to Wydarzenia (Events) oraz Jednostki (Units). te ostatnie dzielą się na Jednostki naziemne oraz Jednostki kosmiczne. Podział taki podyktowany jest tym, że cała rozgrywka toczy się na dwóch Arenach: naziemnej i kosmicznej właśnie.

Karty Dowódców…
… oraz Jednostek, odpowiednio naziemnej i kosmicznej

Każda z rund będzie się składała następujących po sobie na zmianę tur poszczególnych graczy, a w każdej turze gracz będzie mógł wykonać tylko jedną akcję (jest do dokładnie takie sam mechanizm, z jakim mieliśmy do czynienia przy okazji Star Wars: Przeznaczenie). Bardzo istotne będzie zatem wykonywanie swoich akcji w odpowiedniej kolejności oraz przewidywanie ruchów przeciwnika. Takie podejście gwarantuje bardzo dynamiczne i emocjonujące rozgrywki.

Warto też wspomnieć, że Star Wars: Unlimited wspierać będzie format zarówno Constructed, gdzie każdy z graczy buduje talie z posiadanych przez siebie kart, jak Sealed oraz Draft, gdzie gracze do dyspozycji mają tylko ograniczoną pulę kart i talie budować mogą tylko z nich.

Wsparcie turniejowe

Bardzo ciekawie zapowiada się też scena turniejowa, bowiem organizowane będą dwa typy imprez: Casualowe oraz Kompetytywne. Do tych pierwszych zaliczać się będą Prereleasy, niewielkie turnieje cykliczne czy Sklepowe Starcia (Store Showdown), na których gracze początkujący będą mogli zapoznawać się z grą, a Ci nieco bardziej zaawansowani swobodnie testować będą mogli nowe talie.

Z kolei dla graczy ceniących sobie rywalizację, odbywać będą się imprezy, w których gra toczyć będzie się nie tylko o wartościowe nagrody, ale także o punkty turniejowe, które odzwierciedlać będą ranking graczy, a odpowiednia ich liczba przekładać może się na zaproszenia na turnieje najwyższej rangi, w tym Mistrzostwa Galaktyczne (Mistrzostwa Świata?).

Wygląda więc na to, że zapowiedzi o tym, że FFG wyciągnęło wnioski z poprzednich gier (słabe wsparcie turniejowe było jednym z najczęściej powtarzających się zarzutów) są, owszem, szumne, ale też mogą okazać się prawdziwe (za co bardzo mocno trzymamy kciuki).

Trailer gry

A jeśli jesteście ciekawi, jak wygląda oficjalna zapowiedź gry, oto ona:

A jeśli zainteresowała Was gra Star Wars: Unlimited i chcecie być na bieżąco ze wszystkimi nowościami z nią związanymi, zapraszamy Was do facebookowej grupy poświęconej nowej karciance w świecie Gwiezdnych wojen: Star Wars: Unlimited Polska

Więcej o grze Star Wars: Unlimited

Oto poprzednie artykuły poświęcone nowej karciance:

Źródło: link.