Planszówka to doskonały prezent dla każdego, a planszówka z Gwiezdnych wojen to wyśmienity prezent dla fana tego uniwersum. Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, a to czas obdarowywania bliskich różnymi prezentami. Dlatego, jeżeli masz w rodzinie fana Gwiezdnych wojen, który lubi również planszówki, to zachęcamy Cię do zapoznania się z naszym małym poradnikiem prezentowym. Przygotowałem bowiem kilka propozycji gier planszowych, które na pewno spodobają się fanowi Star Wars. 

Planszówki Star Wars na duży budżet

Na samym początku chciałbym Ci polecić grę planszową „Star Wars: Rebelia” od wydawnictwa Galakta. Rebelia to dwuosobowa (można grać w cztery, ale najlepiej się sprawdza w rozgrywkach we dwójkę) gra strategiczna dla zaawansowanych planszówkowiczów, która pozwala graczom objąć kontrolę nad Sojuszem Rebeliantów lub Galaktycznym Imperium. Rozgrywka w „Star Wars: Rebelia” jest asymetryczna, więc każda strona konfliktu ma inne cele i zadania. Rebelianci muszą zdobyć poparcie w galaktyce, aby obalić rządy Imperatora. Natomiast Imperium musi odnaleźć ukrytą bazę Rebelii. W pudełku „Star Wars: Rebelia” znajdziemy ogromną planszę galaktyki, mnóstwo figurek i niesamowicie satysfakcjonującą rozgrywkę, która może nam zająć od 3 do 4 godzin. Naszą recenzję „Rebelii” znajdziesz w tym miejscu

Star Wars: Rebelia

Kolejną propozycją, obok której nie możesz przejść obojętnie, jest gra planszowa “Star Wars: Zewnętrzne Rubieże” od wydawnictwa Rebel.pl. “Zewnętrzne Rubieże” to przygodowa gra, w której wcielamy się w przemytników, łowców nagród oraz najemników. Gracze w “Zewnętrznych Rubieżach” rywalizują o miano najbardziej rozpoznawalnego banity w galaktyce wykonując misje fabularne, przemycając towary lub wykonując zlecenia dla Łowców głów. Nasze wrażenia z rozgrywki w “Zewnętrzne rubieże” znajdziesz w tym miejscu. Warto podkreślić, że dla zaawansowanych graczy najbardziej satysfakcjonująca rozgrywka będzie z dodatkiem “Niedokończone sprawy”, o czym więcej piszę w tym miejscu.

Star Wars: Zewnętrzne rubieże

Ostatnią propozycją w tym budżecie będzie całkiem nowa pozycja na rynku gier planszowych, czyli planszowa wersja Wojen Klonów. Gra “Star Wars: Wojny Klonów” od Rebel.pl, oparta na mechanice znanej z gry “Pandemic”, zabiera nas do czasów z trylogii prequeli. W tej grze kooperacyjnej wcielimy się w legendarnych Jedi, którzy wraz ze swoimi sojusznikami z Wielkiej Armii Republiki staną w szranki z droidami bojowymi Separatystów. Naszą recenzję gry “Wojny Klonów” znajdziesz tutaj.

Star Wars: Wojny Klonów

Planszówki z Gwiezdnych wojen na mniejszy budżet

Moim zdecydowanym faworytem taniej gry z uniwersum Gwiezdnych wojen jest mała karcianka “Star Wars: Imperium vs Rebelia” od Galakty. W grze wcielamy się w jedną ze stron konfliktu wojny domowej: Imperium lub Sojusz Rebeliancki. Naszym celem jest wybór strategii oraz przechytrzenie przeciwnika w kluczowym momencie wojny. W niewielkim pudełku znajdziemy mnóstwo zabawy, dużo możliwości kombinowania oraz blefowania. Naprawdę polecam! Moją recenzję gry znajdziesz tutaj

Star Wars: Imperium vs Rebelia

Ostatnią grą z uniwersum Star Wars, którą polecam na świąteczny prezent, jest prosta i dynamiczna karcianka “Star Wars: Pałac Jabby” od Rebel.pl. Oparta o mechanikę znaną z gry “List Miłosny”, w której gracze rywalizują ze sobą o realizowanie wyznaczonego celu. Rozgrywka trwa kilka rund, a w każdej z nich gracze starają się jak najlepiej wykorzystać różne efekty i wartości kart, aby wyeliminować pozostałych graczy i zrealizować cel. Naszą recenzję możesz przeczytać tutaj.

Star Wars: Pałac Jabby