No i stało się! Pustka po karciance Star Wars: Przeznaczenie, w końcu została wypełniona! A raczej zostanie wypełniona w 2024 roku. Fantasy Flight Games zapowiedziało nową grę karcianą w świecie Gwiezdnych wojen!

Star Wars: Unlimited

Star Wars: Unlimited, bo tak właśnie będzie będzie się ona nazywać, na być grą nieograniczonych możliwości. Na tym etapie jest to oczywiście tylko marketingowy slogan nawiązujący do nazwy gry (unlimited, z angielskiego znaczy właśnie nieograniczony), ale coś może być na rzeczy, bo FFG zdradza, że w grę, nad którą pracują już od trzech lat, zaangażowane zostały bezprecedensowo duże zasoby. Na potwierdzenie tych słów dostajemy informacje, że grafiki, które pojawią się na kartach, będą zupełnie nowe i stworzone specjalnie na potrzeby Star Wars: Unlimited. A jeśli mieliście wcześniej do czynienia z grami Star Wars od FFG, wiecie jak znaczące to jest.

Zasady nowej karcianki, mają być stosunkowo proste, ale jednocześnie oferujące ogromną, strategiczną głębię. Ma to być zwieńczenie gromadzonych latami doświadczeń FFG i kwintesencja gier karcianych. Graczom od samego początku ma też zostać zapewnione turniejowe wsparcie, a imprezy odbywać będą się na każdym szczeblu, od małych, lokalnych turniejów, do wielkich, ogólnoświatowych imprez.

Na koniec należy wspomnieć, że Star Wars: Unlimited, będzie karcianką kolekcjonerską (z zatem podobnie jak Star Wars: Przeznaczenie), a gracze spodziewać mogą się trzech nowych dodatków w roku. Oznacza to, że zapewne gra nie będzie należała do najtańszych, przynajmniej dla tych, którzy będą chcieli ją kolekcjonować i utrzymywać się na turniejowym topie. Jednakże twórcy obiecują, że Star Wars: Unlimited świetnie sprawdzać się będzie także do grania bardziej casualowego, czyli na tak zwanym kuchennym stole.

Tak czy inaczej, nas ta zapowiedź cieszy przeogromnie i już nie możemy się doczekać na kolejne doniesienia na temat gry!

Źródło: link.