Nowy rok, nowe zapowiedzi od Wydawnictwa Olesiejuk. Choć nie przedstawiono jeszcze planów na cały 2023 rok, to poznaliśmy właśnie pierwszą książkę, która zadebiutuje już 25 stycznia. W tym dniu ukaże się Cień królowej, czyli pierwszy tom trylogii w pełni poświęconej postaci Padmé Amidali. Autorką powieści jest E.K. Johnston, a za tłumaczenie odpowiada Krzysztof Kietzman. Książka jest już dostępna w promocyjnej cenie w przedsprzedaży na stronie Świata Książki. Poniżej znajdziecie szczegóły nadchodzącego wydania:

Cień królowej

Czas panowania na Naboo Padmé Amidali dobiega końca. W momencie oddawania przez nią tronu na planecie panuje pokój i dobrobyt. Była królowa ma poczucie dobrze wypełnionego obowiązku i liczy na to, że będzie mogła trochę odpocząć. Tak się jednak nie zdarzy. Nowa władczyni ma wobec niej plany – proponuje jej objęcie stanowiska w Senacie Galaktycznym. Mimo licznych obaw Padmé podejmuje wyzwanie i wraz ze świtą lojalnych i kompetentnych dwórek i strażników wyrusza na tętniącą życiem stołeczną planetę Coruscant.

Padmé jest młoda, ale zdeterminowana i odważna i nie zamierza być w Senacie pionkiem. Wierzy, że jako senatorka zdoła uczynić dużo dobrego zarówno dla swojego ludu, jak i całej Republiki, zwłaszcza mniej uprzywilejowanych zakątków galaktyki. Była królowa wie, że wzbudza w Senacie zainteresowanie, ale też rezerwę z uwagi na rolę, jaką odegrała w obaleniu poprzedniego kanclerza i swój konflikt z Federacją Handlową.

Meandry wielkiej polityki – jak wiadomo – są zdradliwe. Czy Padmé nauczy się lawirować w pełnym niebezpiecznych pułapek świecie? Czy pozostanie wierna swoim ideałom? Czy rozpozna, kto jest jej przyjacielem, a kto wrogiem, i czy zdoła zawrzeć efektywne sojusze dla forsowanej przez siebie sprawy? Gra, którą przyjdzie jej toczyć, ma zawiłe reguły, ale też Padmé stosuje doprawdy oryginalne fortele. Niebagatelna rola przypadnie w niej jej niezwykłej, żeńskiej świcie, zwłaszcza tajemniczej Sabé. Pogłębione psychologicznie portrety fascynujących bohaterek to skądinąd jeden z atutów tej wciągającej powieści.

Poza tym „Cień królowej” wrzuci czytelnika w wir kłębiących się emocji towarzyszących politycznym rozgrywkom.

Autor: E.K. Johnston
Tytuł oryginalny: Star Wars. Queen’s Shadow
Typ okładki: okładka miękka
Wydawca: Olesiejuk
Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Wymiary: 13.5 x 20 cm
Ilość stron: 368
Data wydania: 25 stycznia 2023
Cena okładkowa: 39,99 zł

Zamierzacie kupić ten tytuł?

Źródło: link.