Dziś premiera biograficznej książki Skywalker: A Family at War, która przybliża nam historię rodziny Skywalkerów na przestrzeni trwania wszystkich filmów sagi. Choć tytuł powieści mógłby wskazywać, że skupimy się jedynie na znanym rodzie, to znalazło się również miejsce dla innych postaci. Użytkownik reddita w trakcie swojej lektury znalazł informację dotyczącą Obi-Wana Kenobiego, która może być powiązana z jego serialem. Okazuje się, że Kenobiemu udało się skontaktować ze swoim zmarłym mistrzem, Qui-Gonem, dopiero po dziesięciu latach, czyli dokładnie w tym samym czasie, kiedy ma się dziać akcja serialu Obi-Wan Kenobi!

Czy jest to kolejny dowód, że w serialu ujrzymy ducha Qui-Gona? Choć poznaliśmy już obsadę produkcji, to twórcy wciąż mogą ukrywać przed nami kilka niespodzianek, szczególnie że Liam Neeson już w przeszłości wyraził chęć wzięcia udziału w serialu.

Poniżej fragment książki, o którym mowa oraz jego tłumaczenie:

Zanim się rozdzielili, Yoda wyjawił Obi-Wanowi, że jego ukochany mistrz Qui-Gon Jinn powrócił z czeluści Mocy, zachowując świadomość nawet po śmierci. Minęło 10 lat zanim Obi-Wanowi w końcu udało się skontaktować ze swoim najlepszym przyjacielem, wskrzeszonym dzięki Mocy.

Jak myślicie, czy jest to puszczenie oka do czujnych fanów i jednoczesne potwierdzenie, że w serialu zobaczymy jak Obi-Wan rozmawia ze swoim dawnym mistrzem?

Poprzednie informacje o serialu

Źródło: link.