W ostatnich dniach pojawiły się niezwykle interesujące doniesienia dotyczące najbliższego filmu spod znaku Star Wars. Wartości tym plotkom dodaje fakt, że zgodne co do nich jest kilka całkiem wiarygodnych źródeł.

Film w 2023

Przypomnijmy, że podczas Disney Investor Day w 2020 roku dowiedzieliśmy się, że najbliższym filmem będzie Rogue Squadron w reżyserii Patty Jenkins, jednak pojawi się on dopiero pod koniec 2023 roku. Od tamtej pory pojawiały się sporadyczne informacje o tym projekcie, ale tak naprawdę nadal nie wiemy o nim nic konkretnego. A teraz okazuje się, że choć prace nad projektem wciąż trwają, może on zostać przesunięty na 2024 rok.

Prace nad zupełnie nowym filmem

Wczoraj gruchnęła bowiem wieść, że trwają intensywne prace nad nowym filmem, do którego zdjęcia mają ruszyć w przyszłym roku. Nie było by w tym nic niezwykłego, gdyby nie fakt, że według BigScreenLeaks, nie będzie to ani Rogue Squadron, ani też żaden z filmów, nad którymi pracować mają Taika Waititi czy Kevin Feige.

W teorii mogła tutaj być zatem jeszcze mowa o projekcie Riana Johnsona, choć akurat w tym temacie już od bardzo dawna nie pojawiły się żadne nowe informacje. Nie może więc dziwić, że niebawem pojawiły się kolejne plotki wiążące sensacyjne doniesienia z czymś zupełnie innym.

Film w czasach Starej Republiki

Według najnowszych, choć oczywiście wciąż w żaden sposób niepotwierdzonych doniesień, tajemniczym filmem, do którego zdjęcia mają rozpocząć się w przyszłym roku, a którego premiera miałaby odbyć się pod koniec 2023 roku, rozgrywać ma się w czasach Starej Republiki.

Wydaje się to mieć sporo sensu biorąc pod uwagę fakt, iż jakiś czas temu zapowiedziano remake kultowej gry Knights of the Old Republic, która uczyniła Starą Republikę tak lubianą i popularną.

Jednak, jak donosi Jordan Maison, film nie ma być adaptacją, a opowiadać swoją własną historię. Dodaje on, że prace nad filmem trwają już ponoć od pewnego czasu oraz, że nie jest to jedyny projekt, który dotyczyć będzie tego okresu.

Czyżby zatem nowy kanon miał w końcu rozpocząć eksplorację okresu Starej Republiki i uczynić z niej wieloletni projekt na kształt Wielkiej Republiki (choć realizowany w innych mediach)? Bardzo byśmy sobie tego życzyli!

Źródło: link.