Chyba nawet najwięksi optymiści nie spodziewali się, że Disney Investor Day 2020 przyniesie nam AŻ TYLE starwarsowego dobra! Oto wszystkie zapowiedzi, które przedstawiła Kathleen Kennedy.

Ahsoka

Zaczynamy od spin-offu Mandalorianina i to tego chyba najbardziej wyczekiwanego, czyli Ahsoki. W tytułowej roli ponownie zobaczymy Rosario Dawson, scenariuszem zajmie się, któżby inny, Dave Filoni. Będzie on także, obok Jona Favreau, producentem.

Rangers of the New Republic

Dave Filoni i Jon Favreau wyprodukują także kolejny spin-off zatytułowany Rangers of the New Republic. Akcja serialu rozgrywać będzie się w tym samym czasie co Mandalorian. Co więcej, akcja obu seriali będzie ze sobą powiązana czego kulminacją będzie jedno, wielkie wydarzenie.

Domyślamy się (choć nie zostało to potwierdzone), że wśród bohaterów zobaczymy Carę Dune czy Cobba Vantha, a może nawet Bo-Katan.

Andor

Poznaliśmy też tytuł serialu o Cassianie oraz zobaczyliśmy jego logo. Dowiedzieliśmy się również, że Andor zadebiutuje w 2022 roku. Na dokładkę dostaliśmy krótki materiał zza kulis.

Obi-Wan Kenobi

Na prezentacji nie mogło oczywiście zabraknąć Mistrza Kenobiego. Jego miniserial także dostał logo oraz tytuł – Obi-Wan Kenobi – oraz czas akcji – 10 lat po Zemście Sithów. Co więcej potwierdzenie znalazły wcześniejsze plotki, że Hayden Christensen powróci w roli Dartha Vadera. Kathleen Kennedy stwierdziła, że będzie to „rewanż stulecia”.

The Bad Batch

Jeśli powątpiewaliście w zasadność projektu The Bad Batch, to zaprezentowany materiał powinien Was do nowej animacji nieco zachęcić, bo wygląda zaskakująco dobrze. No i ta muzyka!

Lando

Z nowości zapowiedziano także serial Lando, który tworzyć będzie Justin Simien (Dear White People).

The Acolyte

Leslye Headland stworzy z kolei serial rozgrywający w ostatnich dniach Wielkiej Republiki. Będzie to thriller pełen mrocznych tajemnic oraz rosnącej w siłę ciemnej strony.

Star Wars: Visions

Bardzo ciekawie zapowiadającym się projektem jest Star Wars: Visions. Będzie to antologia 10 krótkich filmów animowanych stworzonych przez najlepszych twórców anime.

A Droid Story

Z połączenia animacji i efektów specjalnych tworzonych przez Industrial Light & Magic powstanie wyjątkowa przygoda, w której legendarne droidy R2-D2 i C-3PO wezmą pod swoje skrzydła nowego bohatera.

To w kwestii seriali, a teraz przechodzimy do filmów!

Rogue Squadron

Wygląda na to, że najbliższy film kinowy zobaczymy za nieco ponad 3 lata, na Święta 2023. Wyreżyseruje go Patty Jenkins (Wonder Woman), a opowiadać będzie on o nowej generacji pilotów, którzy pracują na swoją reputację i ryzykują życie podczas szaleńczych akcji odkrywając przed nami nową erę w historii galaktyki.

A tutaj krótkie wideo, w którym reżyserka opowiada o swoich inspiracjach:

Projekt Taiki Waititiego

Na koniec warto też wspomnieć, że powiedziane zostało również kilka słów o wciąż niezatytułowanym projekcie Taiki Waititiego. Kathleen Kennedy stwierdziła, że jego podejście do Gwiezdnych wojen będzie świeże, nieoczekiwanie i unikalne, a niezwykły talent i poczucie humoru reżysera zagwarantują fanom niezwykłe przeżycia.

I tak oto prezentują się najważniejsze zapowiedzi z disney’owskiej prezentacji. Sami przyznacie, że jest tego naprawdę dużo. Na który z projektów czekacie najbardziej?

Warto też wspomnieć o tym, czego zapowiedzi zabrakło. Przede wszystkim mamy tutaj na myśli mini serial Boby Fetta, który wydawał się przesądzony. Ewentualnie ma on szansę pojawić się, w którymś ze spin-offów, jednak wielkich pieniędzy lepiej na to nie stawiać. Nie pojawiła się też zapowiedź animowanego sequela Rebeliantów, który potwierdzało wiele wiarygodnych źródeł. Czyżby aktorska Ahsoka zajęła jego miejsce? Wśród wielkich nieobecnych należy wymienić też Riana Johnsona i jego nową trylogię. Brak jakichkolwiek informacji na jej temat może być potwierdzenie plotek, jakoby Disney z niej zrezygnował.

Źródło: link.