W dniu wczorajszym oficjalna strona starwars.com zapowiedziała bardzo ciekawą powieść. O Rebel Rising, bo tak brzmi jej tytuł, pisaliśmy już wczoraj – opowiadać będzie o przeszłości Jyn Erso. O tym jak poradziła sobie ze stratą rodziców i walczyła u boku Gerrery.

Dziś natomiast otrzymaliśmy kolejną, wielce interesującą zapowiedź nawiązującą do hitowego filmu Rogue One.

strażnicy whills książka

Książka Guardians of the Whills, skierowana będzie do młodszego czytelnika – w wieku od 9 do 12 lat – a opowiadać będzie postaciach, które fani pokochali, a o których wciąż wiadomo bardzo niewiele.

Baze i Chirrut byli kiedyś Strażnikami Whills, którzy opiekowali się Świątynią Kybera na planecie Jedha i jej wiernymi. Do czasu, aż Imperium przejęło kontrolę nad planetą. Świątynia została zniszczona, a ludzie z nią związani zostali rozproszeni. Teraz Baze i Chirrut robią co w ich mocy, by przeciwstawić się Imperium i ochronić ludzi z Jedhy, ale to nie wystarcza. Gdy człowiek zwany Saw Gerrera przybywa z wielkimi planami obalenia Imperium, wydaje się, że to doskonały okazja dla Baze’a i Chirruta, by naprawdę coś zmienić i pomóc ludziom z Jedhy. Ale czy cena nie będzie zbyt wysoka?

Autorem jest Greg Rucka, który posiada już doświadczenie w świecie Gwiezdnych Wojen. W Polsce nakładem wydawnictwa Egmont ukazała się Ucieczka Szmuglerów.

Książki mają się ukazać drugiego maja i są już dostępne w pre-orderze. Data ewentualnego polskiego wydania nie jest jeszcze znana.