Nie wiemy jak na harmonogram wydawniczy cyklu The High Republic wpłynie pandemia koronawirusa, ale dzięki oficjalnej stronie starwars.com poznajemy nieco lepiej bohaterów Wielkiej Republiki.

Oto oni:

Avar Kriss

Avar jest najlepszym, najszlachetniejszym przykładem tego, kim powinni być Jedi. Zawsze stara się dostrzec dobro w ludziach i wydarzeniach, a także nigdy nie stawia siebie na pierwszym miejscu. Życie na obrzeżach poznanej galaktyki i wyzwania z jakimi się ono wiąże fascynują ją i pobudzają do działania, przez to staje się inspiracją dla tych, którzy z nią pracują. Ma w sobie wiele współczucia, a także otwarty umysł. Zawsze też jest gotowa do poświeceń. Avar Kriss jest najlepszą z najlepszych.

Loden Greatstorm

Loden jest twi’lekańskim mistrzem Jedi, który uznawany jest za jednego z najlepszych nauczycieli w zakonie. Potężny i mądry, ale nie pozbawiony poczucia humoru, Loden każdą chwilę traktuje jak okazję do nauki, by doskonalić samego siebie, a także tych wkoło, szczególnie swoich Padawanów.

Keeve Trennis

Keeve należy do nowego pokolenia Jedi i według wielu na przed sobą świetlaną przyszłość, pod warunkiem, że sama w to uwierzy. Bystra i zbyt porywcza, Keeve jest rycerzem Jedi dopiero od kilku tygodni i jest nieco onieśmielona towarzystwem Avar, tym bardziej znając wiele z jej wspaniałych dokonań. Jest jednak zdeterminowana, by dowieść swej wartości Avar i innym legendarnym Jedi na stacji Starlight. Ale zanim to nastąpi, musi nauczyć się ufać samej sobie, w takim samym stopniu, jak ufa Mocy.

Stellan Gios

Stellan jest pogodnie nastawionym i szanowanym mistrzem Jedi. Dorastał w zakonie wraz z Avar Kriss i choć często Republika i Zakon Jedi przydzielają im często zupełnie inne zadania, to kiedy już pracują razem, stanowią super duet, którego nikt nie jest w stanie zatrzymać. Silny Mocą i będący utalentowanym nauczycielem Stellan obecnie stacjonuje w jednej ze świątynnych placówek na odległej planecie Caragon-Viner.

Vernestra „Vern” Rwoh

Vern została dopiero co mianowana na rycerza Jedi. Mirialanka była Padawanką Stellana Giosa. Potrafi ciężko pracować, a także jest bardzo oddana zakonowi, znacznie bardziej, niż większość jej rówieśników. W wieku 16 alt jest ona jednym z najmłodszych rycerzy Jedi swego pokolenia. W związku z tym ma jednak problemy, by wpasować się w świat dorosłych, a jednocześnie dawać dobry przykład młodszym Jedi.

The High Republic

Powyższe opisy kilkoma ciekawymi informacjami na temat czasów Wielkiej Republiki, uzupełnił dyrektor kreatywny Lucasfilm Publishing, Michael Siglain.

„Jest to czas pełen nadziei i optymizmu, kiedy Jedi są uosobieniem dobra i szlachetności. Chcemy by miało to odbicie w ich charakterach, ale by jednocześnie postacie miały głębię i wielowymiarowość, by ich indywidualności i osobliwości wychodziły na pierwszy plan. Rycerze Jedi Wielkiej Republiki są zarówno aspirujący, jak i inspirujący. Innymi słowy, są tymi dobrymi.”

Jednocześnie twórcy obiecują nam, że postaci Jedi będą różnorodne, unikatowe i bardzo „ludzkie”, bez względu na ich rasę.

Cavan Scott dodaje:

„Każdy z nich jest inny. Podchodzą do Mocy w swój indywidualny i unikalny sposób, a jednocześnie łączy ich wspólny cel. Do działania nie motywuje ich ślepa wiara w ideały Jedi, a prawdziwa pasja o ochrony życia i światła.”

Która z zaprezentowanych postaci wydaje się Wam najciekawsza?

Więcej o The High Republic

A tutaj więcej artykułów o The High Republic:

Źródło: link.