Zawirowań z produkcją serialu o Obi-Wanie ciąg dalszy. Tym razem pojawiły się nowe plotki na temat tego, kto miałby zając się scenariuszem (czy to poprawkami, czy też napisaniem go na nowo).

Nowi scenarzyści Kenobiego

Na tym etapie zdaje się już przesądzone, że Hossein Amini, który stworzył pierwszą wersję scenariusza, nie będzie dłużej zaangażowany w prace nad serialem. Kto zatem miałby go zastąpić?

Oficjalnego komunikatu w tej sprawie nie ma, ale liczni informatorzy Variety donoszą, że pod uwagę brane są przede wszystkim dwa nazwiska. Pierwsze z nich, to Dave Filoni, poznać która zaczyna odgrywać coraz większą rolę w kreowaniu przyszłości uniwersum. Przemawia za nim także ogromna sympatia, jaką darzą go fani, oraz fakt, iż Mandalorianin, nad którym pracował wraz z Jonem Favreau, okazał się wielkim sukcesem.

Drugie nazwisko to Christopher Yost, scenarzysta blisko powiązany z Marvelem, ale mający w swoim portfolio także jeden odcinek Mando oraz kilka epizodów Rebeliantów. Przed pracą nad Kenobim, oczywiście poza decyzją studia, powstrzymać mogą go zobowiązania dotyczące pracy przy aktorskiej wersji słynnego anime Cowboy Bebop dla platformy Netflix.

WIĘCEJ O NADCHODZĄCYM SERIALU

A oto inne wieści o serialowym Obi-Wanie:

 

Źródło: link.