Jeśli po seansie Skywalker. Odrodzenie zaciekawiła was szemrana przeszłość Poego Damerona, to zapewne ucieszy was informacja, że zapowiedziana właśnie książka opowiadać będzie o młodości człowieka, który z czasem stanie się najlepszym pilotem Ruchu oporu, a potem jego przywódcą.

Powieść Free Fall

Poe Dameron: Free Fall, bo tak będzie nazywać się nadchodząca książka, będzie powieścią przeznaczoną dla nastolatków (young adult), aczkolwiek wiemy doskonale, że w nowym kanonie jest to akurat kategoria, która potrafi dostarczyć naprawdę wspaniałych lektur.

Autorem powieści Free Fall jest Alex Segura, a jej premiera przewidziana jest na 4 sierpnia.

Mamy też oficjalny opis książki:

Minęło kilka lat odkąd matka Poego, weteranka Rebelii, odeszła. Od tego czasu Poemu i jego ojcu coraz trudniej było się dogadać. Nie wiedząc, czego tak naprawdę chcę od życia, nastoletni Poe ucieka z domu w poszukiwaniu przygód, a także by przekonać się, jakim człowiekiem jest mu pisane się stać.

W rozmowie z portalem Polygon autor zdradził też kilka dodatkowych informacji na temat powieści.

Jak można było domyślić się po samym opisie, poznamy przygody Poego na Kijimi, w czasach gdy przemycał przyprawę. Przy okazji lepiej poznamy też Zorri Bliss i jej rolę w życiu Poego.

Alex Segura określił też powieść Free Fall mianem galaktycznego kryminału, więc zapowiada się naprawdę ciekawa lektura, która pokaże, co ukształtowało człowieka, którego poznaliśmy w Przebudzeniu Mocy.

Źródło: link.