Jak już wiecie, podczas nowojorskiego Comic Conu pojawiło się sporo bardzo ciekawych zapowiedzi książkowych, ale także miłośnicy komiksów raczej nie mają na co narzekać. Przede wszystkim zapowiedziano dwie nowe, cykliczne (ongoing) serie, które zastąpią kończącą się niebawem flagową serię , oraz zakończonego jaStar Warskiś czas temu Dartha Vadera. Nazywać się one będą… Star Wars, oraz Darth Vader.

Nowa seria Star Wars

Nowa seria, która wystartuje w styczniu przyszłego roku, rozpocznie się tuż po wydarzeniach znanych z Imperium kontratakuje, zatem niedługo po tym, kiedy skończyła się poprzednia.

Za scenariusz odpowiadał będzie Charles Soule, a ilustracje tworzył będzie, przynajmniej na początku, Jesús Saiz.

A oto oficjalny opis serii:

„Nie, ja jestem twoim ojcem”. W następstwie wydarzeń znanych z Imperium kontratakuje, dla bohaterów Rebelii nastały ciężkie czasy. Rebeliancka flota w rozsypce po druzgoczącej porażce w bitwie o Hoth. Han Solo zamrożony w karbonicie i w rękach Boby Fetta. Luke zwabiony w pułapkę w Mieście w chmurach, a następnie pokonany w pojedynku przez Dartha Vadera, poznał w końcu straszną tajemnicę. Vader nie zabił jego ojca Anakina, Vader jest jego ojcem! Teraz, gdy ledwie uszedł z życie, jest ranny i przybity przez straszliwą prawdę, Luke, księżniczka Leia, Lando Calrissian, Wookiee Chewbacca oraz droidy R2-D2 i C-3PO muszą walczyć, by ponownie połączyć się z siłami Rebelii, bowiem na szali jest los całej galaktyki. Jednak czy po tylu porażkach zwycięstwo jest w ogóle możliwe? Co więcej, nasi bohaterowie nie zdają sobie sprawy, że wpadli z deszczu pod rynnę i z jednej pułapki w drugą. Oto bowiem na scenę wkracza mściwy komandor Zahra u steru Woli Tarkina.

Przy okazji zobaczyliśmy też jeden z paneli (prawdopodobnie pierwszy) premierowego numeru nowej serii, który, swoją droga, prezentuje się bardzo dobrze.

Nowy seria Darth Vader

O nowym Vaderze nie wiemy już tak dużo. Ta seria, podobnie jak poprzednia, rozpocznie się w momencie, w którym zakończył się Epizod V. W przypadku poprzedniej odsłony serii o Mrocznym Lordzie rozwiązanie takie sprawdziło się rewelacyjnie, więc jesteśmy wyjątkowo dobrej myśli, tym bardziej, że ostatnimi czasu Vader nie miał zbyt dobrej passy (mini serie Dark Visions oraz Target Vader do najbardziej udanych nie należą).

Scenariuszem zajmie się Greg Pak, natomiast za rysunki odpowiadał będzie Raffaele Ienco. Pierwszy numer kolejnej już serii do Darthcie Vaderze zadebiutuje w lutym przyszłego roku.

Trzeba przyznać, że obie serie zapowiadają się bardzo ciekawie i czekamy z niecierpliwością na ich pierwsze numery.

Źródło: link.