Wszyscy już pewnie nie możemy się doczekać na disney’owskie D23 Expo, które powinno przynieść nam mnóstwo nowych informacji i materiałów nadchodzących projektów spod znaku Star Wars, jednak zanim to nastąpi, portal MakingStarWars.net uraczył nas drobnym przeciekiem na temat Epizodu IX.

Drax Gwiezdnych Wojen

Dotyczą one nowej postaci, która pojawi się w filmie, a która dość powszechnie porównywana jest to znanego z marvelowskiego MCU (głównie ze Strażników Galaktyki) Draxa, tyle tylko, że z cybernetycznymi implantami. Ów „cyborg Drax” miałby pojawić się na śnieżniej planecie Kijimi jako adwersarz Zorri Bliss, a tym samym bohaterów Ruchu oporu. Okaże się zapewne szpiegiem, lub zausznikiem Najwyższego porządku.

Nie wiadomo dokładnie, jak duża miałaby być jego rola, ale raczej nie ma co spodziewać się nic wielkiego. Jeśli chodzi o jego czas na ekranie i znaczenie dla fabuły porównywany jest on do Unkara Plutta, czy też bardziej klasycznie, do Garindana (kto bez googlowania kojarzy tę postać?).

Także nic wielkiego po jego roli nie możemy się raczej spodziewać, aczkolwiek bardzo ciekawi nas, jak bardzo przypominał będzie on postać odgrywaną przez Dave’a Bautistę.

WIĘCEJ O EPIZODZIE IX

A tutaj inne doniesienia na temat nadchodzącego filmu:

Źródło: link.