W krótkim wywiadzie udzielonym ostatnio portalowi The Vulture, aktorka Daisy Ridley, która niedawno zakończyła prace nad Epizodem VIII, powiedziała kilka bardzo interesujących rzeczy. Odniosła się między innymi do zajmującej każdego chyba fana kwestii, czyli kim są rodzice Rey.

Na początek jednak podzieliła się swymi przemyśleniami na temat Rogue One:

Nie mogę się już doczekać, żeby zobaczyć, jak to wyjdzie, bo słyszałam, że jest to coś zupełnie innego. Nie mam pojęcia, co się tam stanie. Znam zakończenie, ale nie mam pojęcia, co będzie się działo.

Oczywiście nie mogła nie pojawić się też kwestia jej rodziców i w odniesieniu do Łotra 1 Daisy została zapytana wprost, czy Jyn jest matką Rey.

Hmm, wydaje mi się, że z historycznego punktu widzenia nie mogłoby to zadziałać, bo ona (Jyn) jest… bo Vader tam jest… Jeśli już musiała by być chyba moją prababcią, nie, raczej babcią. Ale cóż, w Odległej Galaktyce wszystko jest możliwe.

Ale skoro nie z Jyn, to może z Obi-Wanem ma coś wspólnego, bo i takie teorie przecież krążyły? Co zatem Daisy myśli o tej teorii? I teraz uwaga, bo może być to SPOILER!

Przekonamy się za rok, także bądźcie cierpliwi.

Wygląda zatem na to, że tożsamość rodziców (bądź innego rodzaju przodków) poznamy już w nadchodzącym, ósmym epizodzie! Miejmy tylko nadzieję, że scenarzyści wykażą się oryginalnością i nie rozwiążą tej kwestii w sposób zbliżony do Imperium Kontratakuje.