Dopiero co określiłem projekt Vader Immortal mianem być może najbardziej rewolucyjnego i fascynującego z nadchodzących w niedalekiej przyszłości, a niemal jak na zawołanie pojawił się klimatyczny, noworoczny teaser wirtualnego serialu/gry.

Klimatyczny teaser Vader Immortal

Jak widać filmik jest króciutki i nie ujawnia żadnych nowych scen, ale muzyka i pojawiający się tekst tworzą tutaj niesamowity klimat.

Dowiadujemy się, że na Mustafar Vader będzie szukał kolejnego sposobu na oszukanie śmierci. Kolejnego, bowiem dzięki komiksowej historii Fortress Vader dowiedzieliśmy się już, iż cały jego zamek na Mustafar powstał jako próba wskrzeszenia Padmé. Czy i tym razem będzie on szukał ratunku dla ukochanej? A może jego własne życie będzie zagrożone? Dowiedzieć mamy się tego jeszcze w tym roku.

Czym jest Vader Immortal?

Nazywany jest on serialem w rzeczywistości wirtualnej (VR series), jednak twierdzenie, że jest to gra też nie wydaje się dalekie od prawdy, gdyż Vader Immortal ma być rozrywką bardzo immersyjną. Widz/gracz będzie centralną i integralną postacią historii, która zabierze go na Mustafar, do zamku Vadera, który po raz pierwszy zobaczyliśmy w Łotrze 1, a którego historię poznaliśmy dzięki komiksowej serii Darth Vader. Wagi całemu projektowi dodaje fakt, że Vader Immortal będzie kanoniczny!

SZCZEGÓŁY TECHNICZNE I NIE TYLKO

Stworzona przez Lucasfilm i ILMxLAB wirtualna wycieczka na Mustafar pod nazwą Vader Immortal zadebiutuje w 2019 roku i składać będzie się z trzech epizodów. Za scenariusz odpowiedzialny jest David S. Goyer, który pracował już nad innym tytułem VR – Secrets of the Empire.

Wirtualny serial/gra dostępny będzie dzięki goglom Oculus Quest. Jeśli wierzyć zapowiedziom, będzie to najbardziej zaawansowane urządzenie tego typu, a co ważniejsze, gogle będą w pełni samodzielne. Do sprzedaży trafić mają wiosną przyszłego roku, a ich cena wynosić ma 399$.

 

Źródło: link.