Podczas czerwcowej konferencji EA Play dowiedzieliśmy się, iż wraz z końcem 2019 roku na rynek trafi nowa gra ze świata Gwiezdnych Wojen. Ten sam użytkownik Reddita, który dostarczył nowe informacje dotyczące The Mandalorian oraz Epizodu IX, zdradził również kilka szczegółów odnośnie nowego projektu studia Respawn.

Czystki trwają w najlepsze

Premiera Jedi: Fallen Order będzie miała miejsce w listopadzie 2019 roku. Akcja rozgrywać się będzie na 5 lat po wydarzeniach z Zemsty Sithów. Gracz wcieli się w postać młodego padawana imieniem Cal, który przeżył rozkaz 66. Główny bohater ma mieć mentorkę Ceres, jednak na chwilę obecną nie wiadomo, czy również i ona będzie jednym z ocalałych Jedi.

Dziewiąta Siostra

Fanów gwiezdnowojennego kanonu z pewnością ucieszy informacja, iż w grze mają pojawić się przeróżne postaci z komiksów. Nie jest również zaskoczeniem, że na Cala polować będą Inkwizytorzy. Według informatora mają to być Dziewiąta oraz Druga siostra. Pierwsza z nich, reprezentantka rasy Dowutin, pojawiła się już na kartach komiksu Darth Vader: Dark Lord of the Sith pióra Charlesa Soule’a.

Źródło: link.