Dopiero obchodziliśmy Dzień Gier Planszowych, a już w listopadzie fani gwiezdnowojennych planszówek będą mieli możliwość spróbować czegoś nowego – kooperacyjnej gry osadzonej w trakcie trwania Wojen Klonów od wydawnictwa Rebel.pl.

Dawno temu w odległej galaktyce…

Wielka Armia Republiki toczy bohaterską walkę przeciwko zastępom droidów bojowych dowodzonych przez hrabiego Dooku. Złowrogi lord Sithów i jego separatystyczna machina wojenna przyczyniają się do upadku kolejnych światów.

W grze „Star Wars: Wojny Klonów” macie szansę odwrócić bieg tego pustoszącego kosmos konfliktu. Aby tego dokonać, wcielicie się w legendarnych Jedi, którzy wraz ze swoimi sojusznikami stawią czoła legionom droidów bojowych i ich nikczemnym dowódcom. Macie do wyboru aż 4 ekscytujące scenariusze związane z różnymi złoczyńcami. Wykorzystujcie swoje unikalne zdolności oraz Moc, by wspólnymi siłami wypełniać misje i raz na zawsze położyć kres Wojnom Klonów.

Jak grać?

 • liczba graczy: 1-5
 • wiek graczy: 14+
 • czas gry: 60 minut
 • kategoria: kooperacyjne
 • mechanika: zbieranie zestawów, walka, ruch z punktu do punktu

Star Wars: Wojny Klonów” to gra kooperacyjna, co oznacza, że wszyscy gracze są w tej samej drużynie i razem wygrywają lub przegrywają. Gracze mogą wspólnie się naradzać, dzielić pomysłami, ale podczas swojej tury ostatecznie każdy decyduje za siebie.

Celem graczy jest ukończenie wszystkich misji, a następnie pokonanie złoczyńcy, który stoi na czele wrogich oddziałów. W tym celu wcielicie się w Jedi, z których każdy posiada unikalne zdolności cenne dla drużyny.

W każdej turze gracz może wykonać do 4 akcji, wśród których jest przemieszczanie się między planetami, walka z napotkanymi wrogami i wykonywanie rozsianych po kosmosie misji. Zebrane na kartach oddziały oraz celne rzuty kością pozwolą Wam na sprawne realizowanie zadań.

Star Wars: Wojny Klonów” oparte są na sprawdzonym i dopracowanym Systemie Pandemic, który zapewnia dobrze działającą i emocjonującą kooperacyjna zabawę. Wprawne oko wypatrzy tu znajome mechanizmy, jednak jest to zupełnie nowa, niezależna zabawa.

Poszczególne elementy gry zmieniają się między partiami, aby zapewnić graczom niepowtarzalne i ciekawe wyzwania. Do wyboru macie 4 scenariusze związane z różnymi złoczyńcami, możecie też modyfikować poziom trudności korzystając z 4 różnych trybów: od zwykłego padawana aż po wielkiego mistrza Jedi.

Figurki Jedi, złoczyńców i droidów, karty znanych oddziałów i mechanika nastawiona na walkę – wszystko to doskonale oddaje klimat Gwiezdnych Wojen i emocjonujących, kosmicznych potyczek.

A co w pudełku?

Gra „Star Wars: Wojny Klonów” nie należy do najtańszych (będzie kosztowała ponad 200zł), ale za to nie dostajemy byle czego. Duże pudełko będzie mieścić:

 • 50 figurek
 • planszę
 • kość
 • 138 kart
 • 4 arkusze
 • 6 znaczników
 • suwak

Materiały promocyjne obiecują ładne, szczegółowe figurki postaci znanych nam z filmów i seriali opowiadających o Wojnach Klonów oraz  graficznie dopracowane karty. Już niedługo poznamy jak w rzeczywistości kształtuje się ten zestaw – możecie liczyć na recenzję gry „Star Wars: Wojny Klonów” na StarWars.pl już w przyszłym miesiącu.

Wprawdzie niezbadane są ścieżki Mocy, ale prawdopodobnie to nie ostatnia gra bez prądu w uniwersum Star Wars, która zagości na naszym rynku w najbliższym czasie. Śledźcie nasz portal – jak tylko poznamy konkrety, dowiecie się o tym pierwsi.

Źródło: link.