Podczas wczorajszej konferencji EA Play poznaliśmy pierwsze konkrety dotyczące gry tworzonej przez studio Respawn, a której przedsmak po raz pierwszy dostaliśmy w maju 2016.

Jedi: Fallen Order

Szef studia, Vince Zampella ogłosił, że gra, nad którą jego studio pracowało przez ostatnich kilka lat, będzie nosić tytuł Jedi: Fallen Order, a jej premiera ma nastąpić pod koniec 2019 roku w okolicach Świąt Bożego Narodzenia.

Dowiedzieliśmy się także, że jej akcja rozgrywać się będzie pomiędzy Zemstą Sithów, a  Nową nadzieją. Ostatnim z konkretów była informacja, że w grze wcielać się będziemy w jednego ocalałych po Rozkazie 66 jedi.

Wybór daje to raczej niewielki, ale piszący komiksową serię Darth Vader, Charles Soule, dowiódł, że można stworzyć od zera (albo prawie od zera) bardzo ciekawe postacie jedi. Czy zatem w grze spotkamy Kiraka Infil’ę, Jocastę Nu, czy Mistrza Barra? A może w końcu doczekamy się powrotu ulubieńca fanów Quinlana Vosa?

Oczywiście nie na tym etapie nie wiemy też, czy gra i przedstawione w niej wydarzenia będą kanoniczne, aczkolwiek trudno sobie wyobrazić, by mogło być inaczej.

Tak czy inaczej z niecierpliwością będziemy wyczekiwać na kolejne informacje na temat Jedi: Fallen Order i jeśli tylko takowe się pojawią, od razu je u nas znajdziecie.

Źródło: link.