Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, już wkrótce, bo 30 października, głównodowodzący Separatystów, generał Grievous pojawi się w grze Star Wars: Battlefront II, a zdobyć będzie go można za zdobywane w grze kredyty.

Krótka historia Grievousa

Olbrzymi Kaleeshanin budził od zawsze strach w sercach wroga.

Po odniesieniu śmiertelnych obrażeń Grievous poddał swoje ciało licznym cybernetycznymi przemianom, a następnie podjął szkolenie we władaniu mieczem świetlnym u boku Lorda Sithów hrabiego Dooku, stając się uosobieniem grozy.

W trakcie Wojen Klonów został mianowany głównodowodzącym zwaśnionej z Republiką Galaktyczną Konfederacji Niezależnych Systemów, nazywanej Sojuszem Separatystów. Na przestrzeni konfliktu przewodził armiom droidów w licznych bitwach i wielokrotnie krzyżował miecze świetlne z Jedi i generałem Obi-Wanem Kenobim. Równie często uchodził z życiem z tych starć. Pojedynki te sprawiły, że Mistrz Jedi stał się w oczach Grievousa zaprzysięgłym wrogiem.

General Grievous Star Wars Battlefront II

A oto krotki opis, jak będzie wyglądać rozgrywka generałem Grievousem w Star Wars: Battlefront II.

Star Wars Battlefront II generał Grievous ma na celu budzić w przeciwnikach strach oraz onieśmielać ich w walce. Góruje rozmiarami nad wszystkimi pozostałymi postaciami w grze, a w walce posługuje się dwoma, a czasem czterema mieczami świetlnymi.

Wyprowadzając ataki podstawowe, wymachuje dwoma mieczami. W defensywie posługuje się nimi, aby parować uderzenia mieczy świetlnych i odbijać wiązki laserowe blasterów.

Ten doświadczony wojownik był też znany z popisowych ataków z użyciem aż czterech broni Jedi, które odebrał zgładzonym przeciwnikom (jego miecze wzorowaliśmy na tych z filmu Gwiezdne Wojny: Część III – Zemsta Sithów). Na potrzeby Star Wars Battlefront II ruchy te zostały uczynione zdolnościami.

Pierwszym z nich jest wzbierające pchnięcie. Ruch ten został zaczerpnięty z pojedynku między Grievousem a Obi-Wanem z serialu Wojny Klonów. Grievous rzuca się w przód, wykonując dźgnięcie wszystkimi czterema mieczami, przez co zadaje obrażenia i obala cel na ziemię.

Druga zdolność Grievousa to nieustępliwe natarcie. Ten ruch, który fani pamiętają z jego pojedynku z Obi-Wanem Kenobim z Zemsty Sithów, zamienia Grievousa w przerażający wir postępujących mieczy świetlnych, które rozświetlają ziemię od iskier. Nieustępliwe natarcie czyni generała Grievousa nieczułym na wszelkie ataki zadane od przodu.

Zdecydowanie bardziej taktycznym zagraniem jest zdolność natarcia szpona, które umożliwia mu zniknięcie w mgnieniu oka. Po aktywowaniu Grievous przywiera do ziemi wszystkimi sześcioma członkami i rzuca się na przód, zadając przeciwnikom obrażenia i spychając ich ze swoje drogi. Ta budzące konsternację wroga technika sprawdza się też jako bardzo skuteczny sposób na ucieczkę.

Odmienne wyglądy generała Grievousa

W grze generał Grievous przyjmie swój domyślny wygląd łowcy Jedi, natomiast 30 października pojawi się dla niego dodatkowy wygląd ukazujący bitewne uszkodzenia. Noszący ślady walki pancerz nadaje temu kolekcjonerowi mieczy świetlnych jeszcze bardziej bojowy wygląd, który wywoła strach przeciwnika.

Kolejny wygląd generał Grievousa pojawi się 28 listopada, wraz z aktualizacją bitwy o Geonosis, uzupełniając nadejście Obi-Wana Kenobiego i pojawienie się w trybie galaktycznego szturmu planety Geonosis.

W ramach ciekawostki można dodać, że w grze, zarówno generał Grievous, jak i Obi-Wan Kenobi wygłaszać będą niektóre ze swych najsłynniejszych kwestii.

WIĘCEJ BATTLEFRONTA II

Jeśli jesteście aktywnymi graczami, to z pewności zainteresują was i te artykuły:

Źródło: link.