Niestety złe wieści nadeszły z firmy Kabam dla fanów gry Star Wars: Uprising, której przegląd przeczytać możecie tutaj. Firma zapowiedziała w listopadzie tego roku serwery gry przejdą w stan spoczynku. Osoby lubiące spędzić trochę czasu w tej grze, czy to codziennie, czy w wolnej chwili, na pewno nie będą tym zachwyceni. Ale niestety taka jest kolej rzeczy. Można by nawet powiedzieć, że Powstanie zakończyło się porażką i Imperium wygrało.

Star Wars: Uprising - koniec powstania

Gra już zniknęła zarówno z App Store, jak i Sklepu Google Play. Dodatkowo, dnia 22 września 2016 roku zostały wyłączone mikropłatności. Finalne zamknięcie gry ma nastąpić 17 listopada o 9:00 czasu pacyficznego. Dla wszystkich fanów tej pozycji zostało więc jeszcze sporo czasu do pogrania. Niestety fakt, że gra zostanie wygaszona wcale nie sprawia, że rozgrywka będzie ciekawsza i zapewne dla wielu straci już sens.

Kabam na swojej stronie utworzył specjalny wątek dla osób grających w tą grę, odnośnie jej zamknięcia, znaleźć go można tutaj.

W pierwszym poście znaleźć możemy również odpowiedzi na zdawałoby się najważniejsze pytania, również na to czy będzie jakaś możliwość zapisania sobie danych postaci. Twórcy proponują dokonywać zrzutów ekranu swoich osiągnięć przed 17 listopada, kiedy to serwery przejdą w tryb offline.

Miłym gestem jest też oferowanie rekompensat dla każdego kto dokonał mikropłatności polegających na zakupie „Chromium Packagaes”. Szczegóły jak tego dokonać znaleźć można na w temacie, do którego link został podany powyżej, jak i w wiadomościach w grze.

Ale wracając do przyczyn zamknięcia gry, jako główny powód podają fakt małego zainteresowania grą, a zostawienie jej w obecnej formie nie jest zgodne z ich polityką odnośnie utrzymywania gry i rozwoju zawartości własnych produkcji.

Łączę się w bólu z tymi, którzy uwielbiali tę pozycję i wiernie w nią grali. Ale niestety taki już jest los gier mobilnych, że w każdym momencie jeżeli słabnie zainteresowanie grą to jest możliwość, że serwery zostaną wyłączone. Dzień 17 listopada będzie dla graczy Star Wars: Uprising takim małym wybuchem Alderaan.

Star Wars: Uprising - koniec powstania