Na przestrzeni ostatnich miesięcy całkiem sporo mówiło się o solowym filmie poświęconym postaci Obi-Wana Kenobiego. Trzeba jednak przyznać, że kibicowanie temu projektowi jest niczym jazda na kolejce górskiej. Najpierw bowiem słyszeliśmy, że wszystko idzie dobrze, a zdjęcia rozpocząć mają się już w przyszłym roku, by zaraz potem usłyszeć, że produkcja wszystkich spin-offów została wstrzymana do odwołania. Jest na szczęście jedna rzecz, która się nie zmienia, a mianowicie zainteresowanie Ewana McGregora i jego gotowość do ponownego wcielenia się w słynnego mistrza jedi.

Niestety ostatnio brytyjski aktor nie miał dla nas dobrych wieści…

Nie dla Kenobiego

Będąc gościem programu The View Ewan powiedział, że nie wie o żadnych planach na film opowiadający o przygodach Obi-Wana Kenobiego.

Oczywiście może być tak, że o planach nic nie wie, bo nie jest brany pod uwagę do tej roli (chociażby dlatego, że film opowiadać ma o młodzieńczych latach postaci), chociaż szczerze mówiąc byłaby to wieść niemal równie zła, co brak planów na film.

Nie można też wykluczyć tego, że wbrew wcześniejszym doniesieniom, prace nad filmem są na tak wczesnym etapie, że studio nie kontaktowało się jeszcze z aktorami.

Tak czy inaczej, wiele wskazuje niestety na to, że Kenobiego vel Hello There vel High Ground nie będzie nam dane zobaczyć we względnie niedalekiej przyszłości.

Co ludzie powiedzą

Zapytaliśmy też kilku wpływowych osób, co sądzą o takiej decyzji. Okazuje się, że oni nadspodziewanie zgodni:

Obi-Wan Kenobi

Jak można się było spodziewać, sam zainteresowany nie jest szczęśliwy.

„Noooo” – Obi-Wan Kenobi

Luke Skywalker

Podobne zdanie ma protegowany Bena – niejaki Luke Slywaker.

„Noooo” – Luke Skyalker

Jar Jar Bings

Swego rozczarowania nie krył także przedstawiciel mniejszości etnicznych, Jar Jar Bings, choć jego słowa były bardziej wyważone.

„Uh-oh” – Jar Jar Bings

Finn

Okazuje się, że także przedstawicieli młodszego pokolenia rozczarowały powyższe wieści.

 

„NOOO” – Finn

Mamy też jedną anonimową, ale jakże wymowną wypowiedź.

„Squaaaaawk”

A wy co sądzicie o rzekomym braku planów na film o Obi-Wanie?

Hello there...

… czyli inne wieści o solowym filmie Obi-Wana.

Źródło: link.