Wydawnictwo Uroboros postanowiło w końcu przerwać milczenie i przedstawić zapowiedzi zbliżających się powieści spod znaku Gwiezdnych wojen. Na swoim facebookowym profilu ujawnili, że kolejną wydaną książką będzie Ahsoka, która ukaże się 22 sierpnia, a za przekład odpowiadać będzie Anna Hikiert-Bereza.

BYŁA PEWNA, ŻE JEJ WOJNA DOBIEGŁA JUŻ KOŃCA…
NOWA WALKA DOPIERO SIĘ JEDNAK ROZPOCZYNA.

Ahsoka Tano, niegdyś lojalna padawanka Anakina Skywalkera, chce spędzić resztę życia w służbie zakonowi Jedi. Niestety, bolesna zdrada sprawia, że opuszcza jego szeregi i postanawia kroczyć własną ścieżką. Mimo to Anakin i inni Jedi zawsze będą na nią czekać, gotowi ją przyjąć, gdyby potrzebowała ich pomocy lub gdyby to oni potrzebowali jej.

Wówczas władzę w galaktyce obejmuje Imperator, a Jedi zostają bezlitośnie wymordowani z jego rozkazu. Zdana na samą siebie Ahsoka wątpi, czy kiedykolwiek jeszcze zdoła znaleźć sobie miejsce we wszechświecie. Zaszywa się na niepozornym rolniczym księżycu i zaprzyjaźnia z dziewczyną imieniem Kaeden. Zamierza tu wieść skromny, spokojny żywot… Okazuje się jednak, że nie zdoła uciec przed ani przeszłością, ani przed Imperium. Gdy na księżycu zjawia się imperialny okupant, Ahsoka musi wybrać: kryć się czy stanąć do walki, nawet jeśli oznacza to konieczność ujawnienia własnej tożsamości. Jej decyzja zmieni życie wszystkich jej bliskich… i przyniesie galaktyce nową nadzieję.

Poznaliśmy również kolejne tytuły, które ukazywać się będą do końca 2018 roku. Na wrzesień planowana jest premiera legendarnego Dziedzica Imperium z nowym tłumaczeniem autorstwa Marcina Mortki, w październiku pojawić się ma Nowa nadzieja, natomiast w listopadzie powinien ukazać się Ostatni strzał (Last Shot), czyli kanoniczna powieść o przygodach Hana Solo i Lando Calrissiana.

Co sądzicie o planach wydawnictwa na drugą połowę roku?

Źródło: link.