Po raz kolejny gratulacje należą się twórcom animowanego serialu Star Wars: Rebelianci. Jego czwarty i ostatni sezon zdobył własnie trzy nominacje do nagród Emmy, zwanych też telewizyjnymi Oskarami.

Rebelianci nominowani do Emmy

Kategorie, w jakich nominowany został serial Dave’a Filoniego nie należą może do najbardziej prestiżowych, tym niemniej cieszy, że ogromna praca, jaką twórcy włożyli w stworzenie finałowego sezonu została dostrzeżona i doceniona.

Rebelianci powalczą o statuetki w następujących kategoriach:

Najlepszy program dla dzieci (Outstanding Children’s Program)

Najlepsza muzyka w serialu (Outstanding Music Composition for a Series) za odcinek Family Reunion – And Farewell

Najlepsza edycja dźwięku (półgodzinna komedia/dramat lub animacja) (Outstanding Sound Editing – Comedy or Drama half-hour and animation) za odcinek A World Between Worlds

Inne nominacje

Wśród nominowanych w innych kategoriach znalazło się też wiele inny osób związanych z Gwiezdnymi Wojnami. Oto kilkoro z nich:

Donald „Lando Calrissian” Glover zdobył aż cztery nominacje – Najlepszy aktor w serialu komediowym, Najlepszy scenariusz serialu komediowego, Najlepsza reżyseria w serialu komediowym (wszystkie trzy za serial Atlanta), oraz Najlepszy gościnny występ w komedii (Saturday Night Live).

Phoebe „L3-37” Waller-Bridge otrzymała nominację w kategorii Najlepszy scenariusz w serialu dramatycznym (Killing Eve).

Thandie „Val” Newton powalczy o statuetkę w kategorii Najlepsza aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym (Westworld).

Laura „Vice Admirał Holdo” Dern wyróżniona została nominacją w kategorii Najlepsza aktorka w serialu limitowanym (The Tale).

Wszystkim nominowanym serdecznie gratulujemy i trzymamy mocno kciuki! Laureatów poznamy już 17 lipca.

Źródło: link.