Jeśli przypadkiem oglądaliście naszego wczorajszego streama z grania w Upadły Zakon, to mogło Wam się już obić o uszy, że pojawiła się okładka powieści Jedi: Battle Scar, czyli swoistej lektury uzupełniającego do gier.

Okładka i opis powieści Battle Scars

Wraz z okładką poznaliśmy też oficjalny opis nadchodzącej książki, której akcja rozgrywać będzie się pomiędzy Jedi: Upadły Zakon, a Jedi: Ocalały.

Cal Kestis wraz z załogą Modliszki zbudował dla siebie nowe życie. Pokonywali oni łowców nagród, Inkwizytorów, wyszli nawet cało z potyczki z samym Darthem Vaderem. Ale co ważniejsze, Merrin, Cere, Greez i BD-1, to od czasu upadku Zakonu Jedi, najbliższe Calowi istoty. I choć przyszłość galaktyki z każdym dniem staje się coraz bardziej niepewna, załoga Modliszki staje się coraz bardziej zuchwała.

Podczas rutynowo zapowiadającej się misji, załoga spotyka kobietę która ma już dość bycia szturmowcem i chcę rozpocząć nowe życie. W zamian za pomóc oferuje ona informacje, na temat potężnego, potencjalnie decydującego narzędzia do walki z Imperium. No więcej, może ona doprowadzić tam Cala i jego towarzyszy. Jest tylko jedno ale. Podążanie tą ścieżką sprawi, żę załoga Modliszki znajdzie się na celowniku jednego z najbardziej niebezpiecznych sług Imperium, Inkwizytora zwanego Piątym Bratem.

Czy zatem można zaufać imperialnej dezerterce? I czy choć Cal z przyjaciółmi wyszli cało ze wszystkich dotychczasowych spotkań z przedstawicielami Inkwizycji, ile jeszcze razy będą mieć takie szczęście?

Wygląda więc na to, że przez te pięć lat, które dzielą Upadły Zakon od jego kontynuacji, Cal zdecydowanie nie próżnował i cieszę się, że będzie nam dane poznać więcej jego przygód. Nawet jeśli postać Piątego Brata jest, mówiąc delikatnie, mało imponująca. Ale kto wie, może to właśnie powieść Sam Maggs nada tej postaci jakże potrzebnej głębi.

Powieść Jedi: Battle Scars zadebiutuje 7 marca. Data premiery w Polsce nie jest jeszcze znana.

Nadchodzi Jedi: Ocalały

Przy okazji warto wspomnieć, że facebookowy profil Lucasfilm Games zmienił swoją tapetę.

Możemy się więc spodziewać, że lada moment dostaniemy więcej informacji na temat Ocalałego.

Więcej o powieści

Źródło: link.