Przed nami prawie 1,5 roku czekania na Epizod IX, ale to najwyraźniej nie zniechęca najwytrwalszych tropicieli wszelkich plotek i przecieków. Tym razem dotarli oni do rzekomego opisu jednej ze scen, dzięki której dowiadujemy się, że znana przestępcza organizacja powróci do gry o najwyższe stawki.

Znany kartel powróci?

Przeciek pochodzi od użytkownika Reddita znanego jako 4LOM, a dokładniej od jego znajomego, który pracować ma w Lucasfilm. W rzeczonej scenie widzimy Poego, Finna i Rose, którzy przybywają do siedziby nowego przywódcy klanu Huttów – Rotty (potomka Jabby, którego poznaliśmy w pełnometrażowym filmie animowanym Wojny Klonów), by nawiązać z nim współpracę. Jeśli wierzyć opisowi, odbędzie się tam uczta, która porównana została do tej, znanej z filmu Indiana Jones i Świątynia Zagłady (mnóstwo często obrzydliwego jedzenia, muzyka, koloryt).

Na uczcie pojawia się także DJ. Naturalnie Finn i Rose są do niego wrogo nastawieni, co ma skutkować kilkoma humorystycznymi sytuacjami, jednak Poe traktuje go jako zło konieczne. W którymś momencie uczta zostaje przerwana wtargnięciem sił Najwyższego Porządku. Nasi bohaterowie, wraz z DJem salwować muszą się ucieczką.

Huttowie

Oczywiście na ten moment są to zaledwie niepotwierdzone plotki, do których przywiązywać się nie można, tym niemniej wiemy, że J.J. Abrams lubi nawiązywać do motywów znanych z Oryginalnej Trylogii, więc pojawienie się Hutta w Epizodzie IX z pewnością jest prawdopodobne.

Jest tylko jedno ale. Z książki Więzy krwi dowiedzieliśmy się, że po śmierci Jabby i wydarzeniach znanych z Powrotu Jedi, potęga i wpływy Huttów obróciły się w perzynę. Czy zatem Rotta okaże się ich zbawcą i przywróci swemu klanowi należne im miejsce w kryminalnym półświatku?

Z pewnością byłoby to ciekawe rozwiązanie. A wam jak się podoba?

Więcej Epizodu IX

A tutaj inne wieści na temat nadchodzącego epizodu.

Źródło: link.