Premiera nowej książki Timothy’ego Zahna (Thrawn: Alliances) coraz bliżej, dostaliśmy więc jej oficjalny opis, choć trzeba powiedzieć, że nie poszerza on znacząco naszej wiedzy na temat fabuły nadchodzącej powieści.

Opis Thrawn Alliances

Tym niemniej oto on:

Wielki Admirał Thrawn i Darth Vader stają w obronie Imperium na kartach emocjonującej powieści Timothy’ego Zahna.

„Wyczułem zaburzenia Mocy.”

Słowa te zawsze brzmią złowieszczo, szczególnie, kiedy wypowiada je sam Imperator Palpatine. Na Batuu, na granicy Nieznanych Rejonów, budzi się zagrożenie dla Imperium – na razie to zaledwie przebłysk, którego konsekwencje trudno przewidzieć. Jednak to wystarczy, by przywódca Imperium wszczął w tej sprawie śledztwo i powierzył je swoim najpotężniejszym zausznikom – bezlitosnemu wojownikowi Lordowi Vaderowi oraz genialnemu strategowi Wielkiemu Admirałowi Thrawnowi. Rywale w walce o względy Imperatora i zaciekli przeciwnicy w kwestii Gwiazdy Śmierci wydają się dziwnym wyborem, by powierzać im tak delikatną i istotną misję. Ale Imperator wie, że to nie pierwszy raz, kiedy Vader i Thrawn łączą siły. A i za jego rozkazem kryje się więcej, niż mogło by się początkowo wydawać.

Przed laty generał wielkiej armii republiki, Anakin Skywalker oraz komandor Mitth’raw’nuruodo reprezentujący Dominium Chissów już się spotkali. Podczas gdy jeden prowadził na własną rękę desperacka misję, motywy drugiego pozostały nieznane. Jednak stając naprzeciw licznych niebezpieczeństw na odległym świecie, nauczyli się współpracować. Ale żaden z nich nie mógł podejrzewać, co przyniesie im przyszłość.

Teraz, znów razem, kierują się na planetę, na której kiedyś walczyli już ramię w ramię. Tam, ich lojalność wobec Imperium zostanie poddana próbie… przez wroga, którego nawet wspólnie, mogą nie być w stanie pokonać.

Thrawn: Alliances

 

Książka Thrawn: Alliances zapowiedziana jest na 24 lipca 2018, a na Amazonie można ją już zamawiać. Niestety data polskiego wydania nie jest jeszcze znana, tym bardziej, że wciąż czekamy na rodzime wydanie powieści Thrawn.

Więcej o powieści Thrawn: Alliances

Jeśli interesuje was nowa książka Timothy’ego Zahna, zachęcamy do lektury innych artykułów w ty temacie.

Źródło: odnośnik.