W odległej galaktyce wielu słyszało o trasie na Kessel, ale w naszej niewielu go faktycznie widziało. Han Solo, kosmiczny western Rona Howarda, zaliczył niestety spektakularną finansową klapę. Jest to tym smutniejsze, że sam film wyszedł bardzo dobrze. Recenzje wyglądają dobrze, krytycy nie mają zbyt wiele do zarzucenia, a i fani są jak na siebie dość zgodni, wyników jednak nie udało się uratować. Pytanie — co w takim razie z wydaniem filmu na płytce? Czy nieudana premiera z dużego ekranu odbije się na tej mniejszej, w kinie domowym?

Grudniowa premiera na płytce

W mrokach tatooińskiej kantyny podejrzane typy szepczą o tym, że Han Solo trafi na DVD i Blu-ray w okolicach grudnia, zapewne przed gwiazdką. Idealny prezent pod choinkę, który może poprawić wyniki finansowe filmu i udobruchać Disney’a. Definitywnie warto kontynuować projekt antologii i muszą być tego świadomi. Wiemy już na pewno co nieco o jednym z ekskluzywnych wydań przemytniczej przygody w dwupaku 4K Ultra HD Blu-ray/Blu-ray od Best Buy. Płytki otrzymamy oczywiście w estetycznie wyglądającym steelbooku, na którym przedstawiony jest Sokół Millennium, którego widzieliśmy w filmie. Wydanie dla sieci Target będzie w tej samej jakości, opakowane w to samo pudełko, a ponadto dołączona do niego będzie figurka Sokoła.

Nie ma jeszcze informacji na temat cyfrowych materiałów dodatkowych, a tych zapewne będzie sporo, jak nagrania zza kulis czy wycięte sceny np. ze szkolenia Hana na pilota w imperialnej akademii, czy kanoniczny występ Taga i Binka.

Nie wiadomo jeszcze nic na temat wydania Hana Solo w Polsce, ale gdy tylko czegoś się dowiemy, na pewno damy wam znać.

CHODŹ NA SOLO!

Wszystkim tym, którzy jeszcze tego nie uczynili, ze strony redakcji możemy jedynie serdecznie polecić, aby wybrać się na seans Hana Solo. Zachęcamy do zapoznania się z naszymi reakcjami oraz recenzją, a następnie do wyruszenia w tę wyśmienitą podróż, jaką zaserwował nam wszystkim Lucasfilm.

Źródło: link.