Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na lipiec oraz sierpień 2018 roku. Teraz wydawnictwo Marvel ogłosiło plany komiksowe na wrzesień 2018 roku! Fani komiksów i Odległej Galaktyki na pewno nie będą zawiedzeni. Komiksy Star Wars na wrzesień to przede wszystkim kolejne numery serii Darth Vader, Star Wars oraz Doctor Aphra. Oprócz nich wydane zostaną drugi annual serii Doctor Aphra, ostatni numer komiksowej adaptacji Ostatniego Jedi, ostatni zeszyt serii Lando: Double or Nothing oraz ostatni numer serii Poe Dameron. Wrzesień zakończy aż 3 serie komiksowe.

5 września

STAR WARS # 53

Okładka komiksu Star Wars # 53

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Admirał Han Solo? Księżniczka Leia dowodzi grupą, która ma za zadanie odkryć sekret, który uratuje flotę Rebelii. Niestety znajduje się on na pokładzie Executora.

STAR WARS: DOCTOR APHRA ANNUAL # 2

Okładka komiksu Star Wars : Doctor Aphra Annual # 2

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Caspar Wijngaard

Okładka: Caspar Wijngaard

Oficjalny opis: Poznaj Winloss i Nokk, najbardziej niebezpiecznych łowców potworów w całej galaktyce. Jeden to cyborg o złym usposobieniu, drugi to zimnokrwisty gad. Są szczęśliwym małżeństwem. Zostali wynajęci przez tajemniczy kontakt, by zabrać wyjątkowo zabójczego potwora z serca starożytnej świątyni. PS Tajemniczy kontakt, czyli Doctor Aphra. PPS Szczęśliwe małżeństwo, czyli niezły bałagan.

12 września

STAR WARS: DARTH VADER # 21

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 21

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Guiseppe Camuncoli oraz Elia Bonetti

Oficjalny opis: Poszukując swego  przeznaczenia, Darth Vader powraca na miejsce swoich narodzin. Tak docierają do niego echa przeszłości, zarówno jego własnej, jak i Sithów.

STAR WARS: THE LAST JEDI # 6 (z 6)

Scenariusz: Gary Whitta

Rysunki: Michael Walsh oraz Frank D’Armata

Okładka: Mahmud Asrar i Frank D’Armata

Oficjalny opis: Uwięzieni w opuszczonej, rebelianckiej bazie, generał Organa i resztki Ruchu Oporu walczą o życie. Czy Poemu, Finnowi i Rose uda się powstrzymać Najwyższy Porządek? Czy nadzieja już umarła, a może Luke Skywalker powróci, by stawić czoła swemu upadłemu uczniowi?

19 września

STAR WARS # 54

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Egzekutor? Źle. Księżniczka Leia na pokładzie Egzekutora? Gorzej. Darth Vader ścigający Leię na pokładzie Egzekutora? Zdecydowanie najgorzej!

LANDO – DOUBLE OR NOTHING # 5 (z 5)

Scenariusz: Rodney Barnes

Rysunki: Paolo Villanelli

Okładka: W. Scott Forbes

Oficjalny opis: Lando „wstąpił” w szeregi niewolników z Pretusii. Ale czy uda mu się przekonać ich, by wystąpili przeciwko szturmowcom, których jest teraz mniej, niż kiedykolwiek? Czy L3 utrzyma nerwy na wodzy widząc łamanie praw droidów? Czy Lando znajdzie odpowiedni, karciany stolik i powie” do diabła z tym wszystkim”?

26 września

STAR WARS: DOCTOR APHRA # 24

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Kev Walker

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Z deszczu pod rynnę i… niszczący planety deszcz meteorytów. Wszystkie próby ucieczki knującej, zdradliwej i czasami czującej się z tego powodu źle Doktor Aphry, z więziennego świata spełzły na niczym. Ale oto nadlatuje imperialny prom. Czy to może być jej wybawienie? [odgłos ciężkiego, miarowego oddychania]

STAR WARS: POE DAMERON # 31

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: W ostatniej odsłonie serii Poe Dameron zobaczymy eskadrę Czarny w ich być może ostatniej misji, kiedy desperacko próbują znaleźć sprzymierzeńców dla Ruchu Oporu. To była szalona jazda, ale każda historia ma swój koniec.

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na wrzesień 2018 roku. Vader na tropie Lei? Lando grający o Sokoła? Ostatnia misja Eskadry Czarnych? Darth Vader odkrywający historię Sithów? Sądny dzień dla Chelli Aphry? Komiksy Star Wars na wrzesień zapowiadają się naprawdę interesująco!

A Wy na które wydarzenie czekacie najbardziej?

Źródło: link.