Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na maj oraz czerwiec. Teraz wydawnictwo Marvel ogłosiło plany komiksowe na lipiec 2018 roku! Fani komiksów i Odległej Galaktyki na pewno nie będą zawiedzeni. Komiksy Star Wars na czerwiec to przede wszystkim kolejne numery serii Darth Vader, Star Wars, Doctor Aphra oraz Poe Dameron. Oprócz nich wydane zostaną kolejny numer komiksowej adaptacji Ostatniego Jedi, ostatni zeszyt komiksowej adaptacji powieści pt. Thrawn, trzeci zeszyt serii Lando: Double or Nothing oraz niespodzianka drugi Annual serii Darth Vader.

4 lipca

Star Wars #50

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka komiksu Star Wars #50

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Kolory: Guru-eFX

Okładka: Mike Mayhew

Oficjalny opis: Nadzieja umiera. Flota Rebelii jest kompletna. Jest wspaniała. Jest piękna. Jest tajna. Ale nie da się długo utrzymać jej w sekrecie przed Lordem Vaderem. Najciekawsza historia jaka pojawiła się w serii Star Wars zaczyna się teraz. Zobaczcie jak Imperium naprawdę kontratakuje.

STAR WARS: THE LAST JEDI # 4 (z 6)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka komiksu The Last Jedi # 4

Scenariusz: Gary Whitta

Rysunki: Michael Walsh

Okładka: Rahzzah

Oficjalny opis: Rey ryzykuje wszystko decydując się na spotkanie twarzą w twarz z Kylo Renem i Najwyższym Wodzem Snokiem. Kiedy los Ruchu Oporu wisi na włosku, Poe Dameron myśli o buncie. Spotkanie dwóch wielkich mistrzów Jedi! SPOILER: Yody i Luke’a.

11 lipca

STAR WARS: DARTH VADER # 18

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 18

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Guiseppe Camuncoli oraz Elia Bonetti

Oficjalny opis: Nadszedł czas aby imperialny wielki moff Wilhuff Tarkin spłacił swój dług wobec Dartha Vadera. Nie spodziewa się on jednak jak trudne będzie to zadanie.

STAR WARS: THRAWN # 6 (ostatni)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka ostatniego zeszytu adaptacji komiksowej pt. Thrawn # 6

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Luke Ross

Okładka: Paul Renaud

Oficjalny opis: Thrawn w końcu poznaje swojego największego wroga twarzą w twarz! Czy ostatni podstęp Pryce, aby uratować swoją rodzinę się powiedzie? I jaką rolę odegra Eli Vanto w ostatecznym planie Thrawna?

18 lipca

STAR WARS # 51

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka komiksu Star Wars # 51

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Sam Sokół Millenium kontra cała imperialna flota! Czy Leia zdoła w porę znaleźć przyczynę tej katastrofy?

STAR WARS: POE DAMERON # 29

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka komiksu Star Wars: Poe Dameron # 28

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Gdzie byli Snap Wexley, Jessika Pava i reszta Eskadry Czarnych podczas wydarzeń z Ostatniego Jedi. Oczywiście walczyli o przetrwanie Ruchu Oporu. Teraz ich historia może być opowiedziana!

STAR WARS: DARTH VADER ANNUAL # 2

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader Annual # 2

Scenariusz: Chuck Wendig

Rysunki: Leonard Kirk

Okładka: Mike Deodato

Oficjalny opis: Darth Vader nie chce, aby Imperium miało przed nim jakiekolwiek sekrety. Co oznacza, że nadszedł czas, aby zagłębić się w projekt Tarkina i Krennica, którym jest ogromna stacja bojowa budowana na Geonosis. Szansa dla Vadera pojawia się, gdy projekt jest utrudniany przez sabotaże. Imperator wzywa swojego mrocznego lorda do wykorzenienia źródła zdrady, która grozi destabilizacją galaktycznego Imperium.

25 lipca

STAR WARS: DOCTOR APHRA # 22

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka komiksu Star Wars: Doctor Aphra # 22

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Kev Walker

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Utknięcie w podrzędnym więzieniu w trakcie wojny. Wydaje się, że nie może być gorzej. A jednak! Wystarczy dodać do tego mściwego ducha mocy, oszalałe (bardziej niż zwykle) mordercze droidy oraz Bora Mózgo-pijawkę. No i samoświadome zagrożenie biologicznie. Takiej sytuacji nawet doktor Aphra nie będzie już chyba w stanie pogorszyć… I znów błąd.  Wystarczy, że jej aktualna sympatia i jej ex właśnie mają się spotkać…

STAR WARS: LANDO – DOUBLE OR NOTHING # 3 (z 5)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na lipiec

Okładka komiksu Star Wars: Lando – Double or Nothing # 3

Scenariusz: Rodney Barnes

Rysunki: Paolo Villanelli

Okładka: W. Scott Forbes

Oficjalny opis: Szczęście Lando minęło, kiedy został schwytany przez Batallę. Ten z kolei ma szczęście, może bowiem liczyć na sowitą nagrodę, jeśli przekaże Lando jego wrogom. A jest ich dużo. Czy galaktyka bandziorów wyrówna w końcu rachunki z tym, który był im cierniem w oku?

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na lipiec 2018 roku. Zbliżanie się serii Star Wars do Epizodu V? Pomost pomiędzy Nową nadzieją a Imperium kontratakuje? Nieznane dotąd losy Eskadry Czarnych podczas wydarzeń Ostatniego Jedi. Tarkin i Vader razem (a może wręcz przeciwnie)? Aphra wciąż w więzieniu? Schwytany Lando? Komiksy Star Wars na lipiec zapowiadają się naprawdę interesująco!

A Wy na które wydarzenie czekacie najbardziej?

 

Źródło: link.