Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na czerwiec oraz lipiec. Teraz wydawnictwo Marvel ogłosiło plany komiksowe na sierpień 2018 roku! Fani komiksów i Odległej Galaktyki na pewno nie będą zawiedzeni. Komiksy Star Wars na sierpień to przede wszystkim kolejne numery serii Darth Vader, Star Wars, Doctor Aphra oraz Poe Dameron. Oprócz nich wydane zostaną przedostatni numer komiksowej adaptacji Ostatniego Jedi, czwarty zeszyt serii Lando: Double or Nothing, drugi Annual serii Poe Dameron oraz one-shot Star Wars: Beckett.

1 sierpnia

STAR WARS # 52

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu Star Wars #52

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Sokół Millenium kontra cała imperialna flota? Nie ma problemu. Pewien myśliwiec TIE Advanced pilotowany przez pewnego Lorda Sithów? Jest duży problem. Żaden człowiek nie uratuje już tej sytuacji, ale może droid da radę.

STAR WARS: THE LAST JEDI # 5 (z 6)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu The Last Jedi # 5

Scenariusz: Gary Whitta

Rysunki: Michael Walsh

Okładka: Paolo Rivera

Oficjalny opis: Rey konfrontuje się ze Snokiem, podczas gdy Ruch Oporu stawia czoła zagładzie. Admirał Holdo ujawnia swój plan, który ocali Ruch Oporu. Powrót Kapitan Phasmy!

8 sierpnia

STAR WARS: DARTH VADER # 19

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 19

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Guiseppe Camuncoli oraz Elia Bonetti

Oficjalny opis: Rozpoczyna się historia Zamek Vadera. Jedi zawiera desperacką umowę. Misja Inkwizytorów ewoluuje. Darth Vader odkrywa kradzież.

15 sierpnia

STAR WARS: BECKETT # 1

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu Star Wars: Beckett # 1

Scenariusz: Gary Duggan

Rysunki: Edgar Salazar, Marc Laming i Will Sliney

Okładka: John Tyler Christopher

Oficjalny opis: Dobry, zły i zabójczy. Tobias Beckett nauczył Hana Solo wszystkiego co wie o przetrwaniu w wypełnionych po brzegi kanaliami kantynach oraz odległych światach. Kim jest Enfys Nest, najbardziej niebezpieczna i brutalna z maruderów w galaktyce, i dlaczego chce zabić Becketta. Poznaj historię człowieka, który uprawia hazard w całej galaktyce, ale za cenę, której nie zdoła nigdy zapłacić.

STAR WARS: POE DAMERON # 30

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu Star Wars: Poe Dameron # 30

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Eskadra Czarnych miała własną misję podczas wydarzeń z Ostatniego Jedi. Rozpaczliwa podróż przez galaktykę, aby znaleźć pomoc dla Ruchu Oporu i to bez ich nieustraszonego przywódcy Poego Damerona. To początek końca.

22 sierpnia

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 20

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Guiseppe Camuncoli oraz Elia Bonetti

Oficjalny opis: Część druga historii Zamek Vadera. Złodziej zmierzy się z konsekwencjami swojego czynu. Imperator Palpatine nagrodzi za to Vadera trzema prezentami. Rzeczą, wyborem i głosem.

STAR WARS: DOCTOR APHRA # 23

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu Star Wars: Doctor Aphra # 23

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Kev Walker

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Dobra wiadomość: Imperialni opuścili więzienie w którym była Aphra. Zła wiadomość: Wcześniej wystrzeili je w stronę planetę sprzyjającej Rebelii. Dla Doktor Aphry, Sany Starros i Inspektor Tolvan szanse na ucieczkę szybko maleją. Dobrze, że Aphra nie rozprasza się kosztowną relikwią, prawda?

29 sierpnia

STAR WARS: LANDO – DOUBLE OR NOTHING # 4 (z 5)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu Star Wars: Lando – Double or Nothing # 4

Scenariusz: Rodney Barnes

Rysunki: Paolo Villanelli

Okładka: W. Scott Forbes

Oficjalny opis: Po uwolnieniu od Batalli i jego klanu wojowników, Lando stoi teraz przed szeregiem nowych przeszkód. Czy uda mu się pokonać szturmowców, znaleźć Rythusa, dostarczyć broń jemu i jego ludziom? Czy to wszystko jest możliwe nosząc pelerynę? Czy jego wąsy rozpoczną nowy trend? Odpowiedzi na wszystkie pytania w tym numerze!

STAR WARS: POE DAMERON ANNUAL # 2

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na sierpień

Okładka komiksu Star Wars: Poe Dameron Annual # 2

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Andrea Broccardo

Okładka: Rod Reis

Oficjalny opis: Rebelia może i jest zbudowana na nadziei, ale potrzeba czegoś więcej, aby przetrwać. Leia wysłała Eskadrę Czarnych na nową misję, dzięki której zdobędzie ważne fundusze dla Ruchu Oporu. Czy grupa pilotów może współpracować z łajdakami i szmuglerami?

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na sierpień 2018 roku. Vader kontra Sokół Millenium? Rey razem z Kylo przeciwko Snoke’owi? Historia pokazująca jak Vader stworzył swoją twierdzę na Mustafar? Eskadra Czarnych na różnych misjach? Początki Tobiasa Becketta? Doktor Aphra współpracująca z starą i nową przyjaciółką? Lando wydostający się z tarapatów z peleryną i idealnie przyciętym wąsikiem? Komiksy Star Wars na sierpień zapowiadają się naprawdę interesująco!

A Wy na które wydarzenie czekacie najbardziej?

Źródło: link.