Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na kwiecień oraz maj. Teraz wydawnictwo Marvel ogłosiło plany komiksowe na czerwiec 2018 roku! Fani komiksów i Odległej Galaktyki na pewno nie będą zawiedzeni. Komiksy Star Wars na czerwiec to przede wszystkim kolejne numery serii Darth Vader, Star Wars, Doctor Aphra oraz Poe Dameron. Oprócz nich wydane zostaną kolejny numer komiksowej adaptacji Ostatniego Jedi, przedostatni zeszyt komiksowej adaptacji powieści pt. Thrawn i drugi zeszyt serii Lando: Double or Nothing.

6 czerwca

STAR WARS # 49

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na czerwiec

Okładka komiksu Star Wars # 49

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Rebelia na Mon Cala rozpoczyna się na całego. Z Imperium w niekorzystnej sytuacji Sojusz Rebeliantów dostrzega swoją szansę. Czy ich ostateczne zwycięstwo jest w zasięgu ręki?

STAR WARS: THE LAST JEDI # 3 (z 6)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na czerwiec

Okładka komiksu Star Wars: The Last Jedi # 3

Scenariusz: Gary Whitta

Rysunki: Michael Walsh

Okładka: Mike Del Mundo

Oficjalny opis: Najwyższy Porządek siedzi na ogonie Ruchu Oporu. Snoke odkrył sposób śledzenia Lei i jej załogi w nadprzestrzeni. Paliwo i czas są na wyczerpaniu. Finn i Rose na planetę kasyno, Canto Bight, gdzie mają znaleźć Mistrza Łamania Kodów, który pomoże im w pokrzyżowaniu planów Najwyższego Porządku.

13 czerwca

STAR WARS: DARTH VADER # 17

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na czerwiec

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 17

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Guiseppe Camuncoli oraz Elia Bonetti

Oficjalny opis: Gdy pozostałości buntowników Mon Cala rozpływają się w morzach, Vader i jego Inkwizytorzy w końcu konfrontują się z ocalałym Jedi. Morza będą płakać.

STAR WARS: THRAWN # 5 (przedostatni zeszyt)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na czerwiec

Okładka komiksu Star Wars: Thrawn # 5

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Luke Ross

Okładka: Paul Renaud

Oficjalny opis: Obsesja Thrawna i jego pogoń za Nocnym Łabędziem zaprowadziła go na Batonn. Jednak sytuacja, o której Eli Vanto myśli, że będzie ostateczną rozprawą Imperium z jego wrogami, wkrótce okazuje się niczym więcej jak pułapką … a chorąży Vanto jest w niej przynętą!

20 czerwca

STAR WARS: POE DAMERON # 28

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na czerwiec

Okładka komiksu Star Wars: Poe Dameron # 28

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Podczas gdy Baza Starkiller celuje prosto w Ruch Oporu, Poe Dameron i jego Eskadra Czarnych szykują się do ataku, który zniszczy wrogą broń. Uda się tylko wtedy gdy ich przyjaciele wyłączą tarcze.

27 czerwca

STAR WARS: DOCTOR APHRA # 21

Scenariusz: Simon Spurrier

Rysunki: Kev Walker

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Doktor Aphra może i jest w więzieniu, ale na pewno nie jest osamotniona. Plotki mówią, że więzienie jest nawiedzone, ale Aphra wyczuwa, że dzieje się tutaj coś znacznie ciekawszego. Tymczasem Rebelia próbuje zdobyć informację od pani Doktor. Jednak jak daleko się posuną i kogo zrekrutują, aby je zdobyć?

STAR WARS: LANDO – DOUBLE OR NOTHING # 2 (z 5)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na czerwiec

Okładka komiksu Star Wars: Lando – Double or Nothing # 2

Scenariusz: Rodney Barnes

Rysunki: Paolo Villanelli

Okładka: W. Scott Forbes

Oficjalny opis: Lando Calrissian nie nadstawia karku bez powodu, chyba że można na tym zarobić. Tak więc, kiedy walczy o uciśnionych robotników na złomowisku droidów, powinni mieć oni nadzieję, że ich wolność jest dla niego coś warta.

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na czerwiec 2018 roku. Odwrót Rebeliantów z Mon Cala? Misja Finna i Rose na Canto Bight? Pojedynek Vadera z ocalałym Jedi? Thrawn wciągnięty w pułapkę? Wspomnienia Poe Damerona z ataku na Bazę Starkiller? Doktor Aphra poszukiwana przez Rebelię? Lando pomagający robotnikom? Czerwiec naprawdę zapowiada się bardzo ciekawie!

A Wy na które wydarzenie czekacie najbardziej?

 

 

Źródło: link.