Gratka dla kolekcjonerów klocków z odległej galaktyki. Do salonów prasowych zawitał marcowy numer magazynu LEGO Star Wars, w cenie 10,99 zł, a wraz z nim wyjątkowa minifigurka LEGO Imperial Shuttle Pilot.

Nowa forma magazynu w porównaniu do poprzedniej jest o wiele czytelniejsza, co potwierdza kolejny tegoroczny numer. Na 34 stronach pisma znajdziemy jeden długi komiks prezentujący główną historię numeru, jeden krótszy, związany z dołączonym zestawem klocków, przezabawne łamigłówki, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki, a także dwa plakaty A3 przedstawiające Finna.

Test u Hana i instruktor

W długim, bo aż 12-stronicowym komiksie towarzyszymy Hanowi w jego poszukiwaniu zaginionego Sokoła Millennium. Plany zmieniają się po sprawdzeniu  skrzynki z wiadomościami, gdzie do przeczytania oczekują zgłoszenia potencjalnych rekrutów do załogi frachtowca, Eravana. Stary przemytnik postanawia ich sprawdzić i wybiera się na planetę Azen. Czterech śmiałków, w tym jeden robot, a miejsce na pokładzie jest tylko jedno. Han umieszcza wysoko na górze jednostkę hipernapędu frachtowca i ten, kto pierwszy ją zdobędzie, dołączy do załogi Eravana. Rozpoczyna się wyścig, gdzie problemem nie są tylko przeciwnicy, ale i spadające kamienie, niebezpieczna fauna i śliskie klify. Zwycięzca, na szczęście dla Hana, nie wie, czym są Rathtary i z radością wsiada na pokład. O tym już na 4. stronie magazynu w komiksie Test u Hana.

Luke infiltruje imperialną bazę, a nie mógł wybrać lepszego kamuflażu i dnia swojej misji. Piloci szykują się do ćwiczeń, a co dla nich wymyślił nowy „instruktor” przekonacie się na 29. stronie magazynu w komiksie Instruktor.

Empire strikes back

W marcowym numerze nie otrzymujemy zestawu, a minifigurkę, która na pewno znajdzie swoje miejsce w większej kolekcji, a także przyda się przy budowie klockowych makiet imperialnych baz. Na zdjęciu pilotowi towarzyszy dwóch Death trooperów.

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 30 marca, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowy minizestaw LEGO Imperial Shuttle. Jeżeli nie udało wam się dostać poprzedniego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.

Przeczytaj więcej o LEGO Star Wars:

Recenzje magazynu LEGO Star Wars, przecieki i oficjalne prezentacje najnowszych zestawów, a także recenzje obecnych. Bądź na bieżąco!