Gratka dla kolekcjonerów oraz każdego fana gwiezdnej sagi zbudowanej z klocków. Do salonów prasowych zawitał styczniowy numer Magazynu LEGO Star Wars, w cenie 10,99 zł, a wraz z nim wyjątkowy mini zestaw LEGO Y-Wing.

Na 34 stronach pisma znajdziemy jak dwa komiksy z nowymi przygodami, przekrój klockowych zestawów z Gwiezdnych Wojen, przezabawne łamigłówki, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki, a także plakat A3 z Przygodami Freemakerów.

Komiksy

Gdzie na sam koniec roku zabiorą nas bohaterowie nowych komiksów? Luke Skywalker czasem potrzebuje odpoczynku od trudów walki z Galaktycznym Imperium i wybiera się do bazy szkoleniowej, gdzie bacznie dogląda treningu pilotów X-wingów. Jak to już bywa, niektórzy widzą w swoich umiejętnościach więcej, niż jest tam w rzeczywistości, a nadmierna pewność siebie staje się niebezpieczna, gdy z góry nadciąga chmara myśliwców TIE. Czy niesforny pilot i Luke poradzą sobie z zagrożeniem? O tym już na stronie 5 magazynu w komiksie „Dobry pilot”

Rodzina Freemakerów wyszukuje kolejnych trudnych do wykonania zadań, które przy odrobinie szczęścia mogą im się finansowo opłacić. Rebeliancki Y-wing w dobrym stanie? Perełka, gdyby tylko nie to pole minowe, na którym się znajduje. Z takimi trudami rodzinka radziła już sobie nie raz, a więc pułapka ze strony Imperialnych nie powinna okazać się przeszkodą nie do przeskoczenia. Wszystkiego dowiecie się z komiksu „Pole minowe” na stronie 22.

Bojowa kanonierka HMP

Mini zestaw Y-wing’a, chociaż ten pierwszy epitet raczej tu nie pasuje, prezentuje się bardzo dobrze. 60 klocków robi tutaj swoje i nie dość, że mamy więcej składania to jeszcze sam model rozmiarami przewyższa wszystkie inne, które wyszły w tym roku. Model, który na pewno warto mieć w swojej kolekcji, a jego zdjęcie zamieszczamy już poniżej.

Następny numer trafi do sprzedaży już 30 stycznia, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowy mini zestaw LEGO Wahadłowiec Kylo Rena. Jeżeli nie udało wam się dostać poprzedniego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.