Gratka dla kolekcjonerów klocków z odległej galaktyki. Do salonów prasowych zawitał lutowy numer magazynu LEGO Star Wars, w cenie 10,99 zł, a wraz z nim wyjątkowy mini zestaw LEGO Kylo Ren’s Shuttle.

Magazyn ma nową ciekawą formę, zarówno pod względem treści, jak i układu graficznego. Na 34 stronach pisma znajdziemy jeden długi komiks prezentujący główną historię numeru, jeden krótszy związany z dołączonym zestawem klocków, przezabawne łamigłówki, biogramy znanych bohaterów z uniwersum, różnorodne gwiezdne ciekawostki, a także dwa plakaty A3 przedstawiające droidy oraz szturmowców.

Krótka pamięć i test promu

W długim, bo aż 12 stronicowym komiksie wybieramy się na piaszczystą Tatooine, gdzie podstarzały mistrz Kenobi ma problemy z… tytułową pamięcią. Po małym wypadku zapomina on, kim jest, a na czym skorzystać chce handlarz Jawa, który wymyka się z towarem i kredytami. Ben, przeglądając swoje stare rzeczy, stara się odkryć swoją tożsamość, a z pomocą przychodzi mu duch mocy Qui-Gon oraz sam mistrz Yoda. Wspomnienia stopniowo wracają, a wraz z nimi świadomość oszustwa Jawy, który nie ma szansy daleko uciec przed legendarnym Jedi. O tym już na 4. stronie magazynu w komiksie Krótka pamięć.

Kylo Ren nie jest zadowolony ze swojego wahadłowca i, kierując się ciemną stroną mocy, zamierza go ulepszyć. Niestety ta lubi płatać figle, a o tym, jakie konkretnie, przekonacie się na 29. stronie magazynu w komiksie Test promu.

Show me the power of darkness

Mini zestaw wahadłowca Kylo Rena jest dosłownie bardzo mały. 21 klocków nie zapewnia zabawy na zbyt długo, ale sam model prezentuje się znakomicie dzięki swoim rozmiarom. Na pewno warto mieć go w swojej kolekcji, a jego zdjęcie zamieszczamy już poniżej.

Kolejny numer trafi do sprzedaży już 28 lutego, a dodatkiem do niego będzie wyjątkowa mini figurka LEGO Imperial Crewman. Jeżeli nie udało wam się dostać poprzedniego magazynu, warto sprawdzić salony sieci Empik, które często mają w ofercie starsze numery.

Przeczytaj więcej o LEGO Star Wars:

Recenzje magazynu LEGO Star Wars, przecieki i oficjalne prezentacje najnowszych zestawów, a także recenzje obecnych. Bądź na bieżąco!