Oficjalna strona AMC Theaters – jednej z największych sieci kin w Stanach Zjednoczonych – potwierdziła nazwy trzech planet, które przyjdzie nam „odwiedzić” w majowym spin-offie o najpopularniejszym przemytniku w historii galaktyki.

KORELIA

AMC opisuje tę planetę jako miejsce, gdzie Imperium wysyła swoich zwiadowców by obserwowali wyścigi ścigaczy. Ich piloci są bowiem brani pod uwagę jako potencjalni przyszli piloci myśliwców TIE.

Choć nie wiadomo, ile czasu ekranowego spędzimy na Korelii, pewne jest, że to właśnie tam rozpocznie się przygoda Hana Solo. Plotki i zdjęcia z planu sugerują, że wraz z początkiem filmu Han będzie uczestnikiem lokalnych wyścigów ścigaczy, a odniesionymi w nich sukcesami ściągnie na siebie uwagę Imperium.

MIMBAN

Geneza tej planety sięga aż 12 lutego 1978 roku, kiedy to na półkach księgarni pojawiła się pierwsza w historii pozycja z Expanded Universe, Spotkanie na Mimban. Co ciekawe, wczesne koncepty scenariusza Łotra 1 zakładały, że to właśnie Mimban będzie wykorzystany jako planeta, która na etapie preprodukcji została ostatecznie zastąpiona Jedhą.

Zestawy klocków LEGO ujawniły tzw. „Szturmowców z Mimban„, którzy odziani są w zbroje dostosowane kolorystycznie do bagnisto-dżunglowych terytoriów. Prawdopodobne jest, że to właśnie tam Han będzie stacjonował jako członek Imperium. Mając natomiast na uwadze kwitnący na miejscu czarny rynek, istnieje spora szansa, że Solo zawita na Mimban również na innym etapie fabuły.

Dla niewtajemniczonych prezentujemy poniżej zdjęcie wspomnianego wyżej nowego typu szturmowca.

KESSEL

O pojawieniu się tej planety spekulowano od momentu, w którym ogłoszono, o czym opowie drugi spin-off w historii Gwiezdnych Wojen. Czy właśnie tam dojdzie do pierwszego spotkania Hana i Chewiego, które to, cytując klasyka, będzie stanowiło początek pięknej przyjaźni?

Bardzo możliwe, że będzie to najważniejszy ze światów, jakie przyjdzie nam zobaczyć w filmie. Ponieważ w pierwszych odcinkach Rebeliantów dowiedzieliśmy się, że na Kessel mieszczą się obozy niewolnicze Wookieech, spekuluje się, że to właśnie tam los połączy Hana i Chewbaccę. Innym ważnym wydarzeniem, które z pewnością będzie miało miejsce w obrębie tej planety, jest oczywiście słynny Kessel Run, którym Solo chwali się, kiedy pierwszy raz poznajemy go w kantynie w Mos Eisley.

Obecność Kessel Run została również potwierdzona za sprawą jednego z zestawów klocków LEGO, którego zdjęcia zdążyły pojawić się już w sieci.

Podane przez AMC informacje (których duża część bazuje na spekulacjach, plotkach i przeciekach) nie świadczą oczywiście o tym, że Korelia, Mimban i Kessel będą jedynymi trzema planetami, jakie będą obecne w nadciągającym coraz większymi krokami Hanie Solo.

WIĘCEJ O "HANIE SOLO"

Jeśli interesujecie się filmem o przygodach młodego Hana Solo, to zapraszamy do innych artykułów, które dotyczą tej produkcji:

Źródło: link.