Wbrew zapowiedziom wielu graczy Battlefronta II dalej tętni życiem, a wyszukanie gry niezależnie od wybranego trybu nie sprawia najmniejszego problemu. Wraz z poszerzeniem puli kart od pierwszych premierowych rozgrywek stały się one o wiele bardziej zbalansowane, a na przód wychodzi umiejętność graczy do współpracy oraz wykazanie się własną inicjatywą. Przyznam, że podczas ostatniej obrony rebelianckiej bazy na Hoth trochę czasu zajęło dostrzeżenie imperialnym przejętej przez mnie wieżyczki na ich tyłach, którą systematycznie usuwałem z gry wrogich snajperów oraz ostrzeliwałem maszyny wroga. Electronicts Arts zapowiada dalsze zmiany w balansie gry, nowe tryby rozgrywki i jeszcze nieokreśloną zawartość sezonową.

Poniżej prezentujemy oficjalny komunikat ze strony firmy:

Wojna dopiero się rozpoczyna

Fani Star Wars™ nie mogli narzekać w ostatnich miesiącach na nudę. Film Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi™ przewinął się przez ekrany kin, a miliony graczy przeżyło własne przygody w uniwersum Star Wars w grze Star Wars™ Battlefront™ II. Wraz z ukazaniem się sezonu z Ostatnim Jedi, dzielni bojownicy Ruchu Oporu i złowrodzy szturmowcy Najwyższego Porządku starli się na Crait ponad 156 milionów razy, podczas gdy X-wingi i myśliwce TIE pojedynkowały się w przestworzach nad D’Qar.

Razem wykonaliście ponad 10 milionów zadań dla swojej frakcji. 58% spośród Was wybrało kapitan Phasmę i Najwyższy Porządek, a pozostałe 42% walczyło u boku Finna i Ruchu Oporu.

Żeby zacytować słowa Luke’a Skywalkera wypowiedziane na pokrytej solą planecie Crait: „Wojna dopiero się rozpoczyna”. Ostatnia aktualizacja dodała do listy statków bohaterów myśliwca TIE/LN Iden oraz uzupełniła mapy trybu potyczki o Crait. Najbliższe miesiące kryją mnóstwo dodatków do Star Wars Battlefront II.

Pracujemy nad przebudową systemu progresji. Wasze opinie były w tej mierze nieocenione. Pracujemy nad istotnymi zmianami w systemie progresji, które powinny stanowić odpowiedź na wiele z Waszych życzeń. W marcu będziemy mogli opowiedzieć o tych zmianach bardziej dogłębnie.

Z kolei w lutym zadebiutuje Rakietowy ładunek, nowy tryb rozgrywki. Dwa 8-osobowe zespoły wyposażone w plecaki rakietowe rywalizuje ze sobą w szalonej i dynamicznej zabawie. Tryb ten będzie dostępny tylko przez ograniczony czas, dlatego nie przegapcie go.

Już wkrótce nadchodzi nowy sezon. Pierwszy sezon dodatkowej zawartości dla Star Wars Battlefront II był dla na cennym doświadczeniem. Wyciągnięte z niego wnioski z pewnością posłużą nam w przyszłych pracach. Wiemy, że niecierpliwie wyczekujecie informacji na temat zawartości przyszłego sezonu – już wkrótce się nimi podzielimy.

Nieprzerwanie dążymy do zapewnienia graczom najlepszej możliwej zabawy, uwzględniając opinie naszych fanów po to, żeby rozwijać i wzbogacać Star Wars Battlefront II.

W imieniu całego zespołu Star Wars Battlefront II: niech Moc będzie z Wami i do zobaczenia na bitewnym froncie!

Podsumowanie pierwszego sezonu Battlefront II

Przyznam, że liczę na coś równie dobrego jak kolejny etap historii oddziału Inferno, a także nowe mapy do trybu multiplayer. Udostępniony w grudniu Crait sprawił zapewne dużą radość każdemu, kto wyszedł zadowolony z sali kinowej po Ostatnim Jedi. Battlefront II pozwolił przenieść się na idealnie odwzorowaną pustynną planetę, gdzie Ruch Oporu broni się przed nieustępliwie nacierającymi siłami Najwyższego Porządku. Kampania, nowe mapy oraz tryby gry wieloosobowej, a także rozwój jak na razie ubogiego trybu arcade — na to czekamy i krótko mówiąc, chcemy jeszcze więcej!

JESZCZE WIĘCEJ BATTLEFRONT II

Źródło: link.