Firma Funko to rosnący potentat w branży zabawkowej, a szczególnie tej markowej i kolekcjonerskiej. Ich najpopularniejsze produkty czyli figurki POP zdobywają kolejne rynki, a z sympatią spotkały się również na naszym rodzimym. Znajdziemy tam serie nawiązujace do wielu popularnych elementów współczesnej popkultury, jak na przykład bajki Disney’a, kinowe uniwersum Marvela czy właśnie Gwiezdne Wojny. Kolekcja figurek z odległej galaktyki jest bogata w serie nawiązujące do każdego z filmów czy seriali. Firma rozszerza swoją ofertę o kolejne produkty spod znaku SW, a jednym z nich jest… Chewbacca w czy raczej na AT-ST!

Nowości od Funko

Na swoim blogu Funko zapowiedział kolejną dużą figurkę POP z serii Deluxe gwiezdnych pojazdów. Do dioramy lesistego księżyca Endor, gdzie już na skuterach rakietowych śmigają Luke i Leia dołączy Chewbacca w przejętej imperialnej maszynie kroczącej AT-ST. Figurka prezentuje się niesamowicie i przynajmniej na materiałach promocyjnych wygląda na bardzo szczegółową. Któż nie lubi sympatycznego Wookiego? Na półce zapewne prezentować będzie się ciekawie w towarzystwie Chewiego z małym porgiem na ręku.

Młody Anakin Skywalker, wyjęty wprost z wyścigu na Tatooine, jako ekskluzywna figurka POP trafi na wyłączność do sieci sklepów Walgreens. Kolejne pozycje nawiązujące do filmów trylogii prequeli to dobry znak dla kolekcjonerów, jako, że dzisiaj nie ma ich zbyt dużo, a jeszcze są trudno dostępne. Ktoś chętny na Aniego? Figurka trafi do sprzedaży pod koniec stycznia 2018 roku.

Funko do oferty wprowadza ponadto nowe gwiezdne pluszowe breloki, gdzie oddając się mocy, spróbować będziemy mogli wynaleźć w ciemno te najlepsze z zamkniętych saszetek. Produkt, który na pewno trafi do najmłodszych fanów Gwiezdnych Wojen.

Ktoś planuje już zakupy? Nasz zaprzyjaźniony sklep Pop Vinyl sprzedający figurki z serii Star Wars  czeka na wasze zgłoszenia, zarówno na ekskluzywne zestawy, jak i na te na podstawowe. Chewbacca na AT-ST na pewno będzie zamawiany!

NOWOŚCI Z FUNKO

Jeśli kolekcjonujecie figurki z dużymi głowami to na pewno zainteresuje was: