Wydawnictwo DeAgostini rozwiewa wątpliwości, jakie narosły w związku z kolekcją „Komiksy Star Wars” i oficjalnie zapowiada jej start na początku 2018 roku. Rynkowy test przeprowadzony w ostatnich miesiącach pełen był niejasności i braku informacji, ale widać zamówienia od fanów odniosły skutek. Poniżej prezentujemy kilka ważnych informacji uzyskanych ze strony wydawcy.

Pierwszy numer za jedyne 14,99 zł trafi do kiosków już za mniej niż miesiąc, 3 stycznia. W tomie znajdziemy historie takie jak „Sześciu Przeciwko Galaktyce” i „Moc Przeciwko Vaderowi”, które pierwotnie opublikowano w zeszytach Star Wars Vol. #1-11 w latach 1977-1978. Komiks będzie liczył aż 192 strony. Jeśli zamówimy prenumeratę do 21 grudnia, wraz z pierwszym numerem otrzymamy oryginalny notes Star Wars, a już niezależnie od tego dostaniemy również plakat Nowej Nadziei Johna Berkey’a z 1976 roku.

70 tomów klasycznych opowieści Star Wars

Kolejny tom za cenę 29,99 zł dostępny będzie od 17 stycznia, a znajdziemy w nim takie komiksowe historie jak „Dzień władców smoków” czy „Cień Mrocznego Lorda”. W numerze 3 przeczytamy „Dryfowanie w ciszy” i „Powrót na Tatooine”, a w 4 wskoczymy do „Jawa Express” oraz przypomnimy sobie „Imperium Kontratakuje”. Te tomy i każdy kolejny kosztować będą już 39,99 zł. Pierwsze 35 numerów pojawiać będzie się w systemie dwutygodniowym, a następne co środę. Przewidywana długość kolekcji to 70 tomów.

Wraz z 3 przesyłką w prenumeracie otrzymamy kubek ceramiczny z nadrukiem z Kylo Renem, a w 5 znajdziemy t-shirt z logiem Star Wars. Jeśli pokusimy się na wersję premium to wraz z 8, 12, 16, 20, 24 i ostatnią przesyłką otrzymamy odpowiednio mini (w skali 1:5) hełm Luke’a Skywalkera, Boby Fetta, szturmowca, Dartha Vadera, Generała Greviousa oraz C-3PO. Koszt rozszerzonej prenumeraty to dodatkowe 5 zł za każdy numer poczynając od 3 tomu.

Według informacji rozesłanych przez wydawcę każdy, kto zamówił testową partię prenumeraty, otrzyma ją w ciągu najbliższych tygodni za darmo. DeAgostini ponadto informuje o innej ważnej sprawie związanej z tymi, którzy już wcześniej zaprenumerowali serię:

Osoby, które zamówiły prenumeratę ​wcześniej, otrzymują w tej chwili 4 pierwsze numery w prezencie zaś w przypadku chęci kontynuacji prenumeraty należałoby zamówić nową od numeru 5.

Czy znajdą się zainteresowani na komiksy i dotrwają do 70 numeru? Moim zdaniem może być ciężko, biorąc pod uwagę konkurencję ze strony Egmontu, ale niemniej życzę serii powodzenia, bo im więcej komiksów z odległej galaktyki na rynku tym lepiej.

Źródło: link.