W zapowiedzi swej prezentacji podczas New York Comic Con Marvel ujawnił nowe informacje na temat nadchodzącej maxi serii pod zbiorczym tytułem Age of Star Wars.

Age of Star Wars

Na 24-częściową (pierwotnie części miało być 30) maxi serię  składać się będą trzy bloki – Czas Republiki (Age of Republic), którego autorką będzie Jody Houser, Czas Rebelii (Age of Rebelion) autorstwa Grega Paka oraz Czas Ruchu oporu (Age of Resistance), gdzie za scenariusz odpowiadał będzie Tom Taylor.

Każdy zeszyt poświęcony będzie jednej postaci, a kolejne odsłony serii wychodzić będą dwa razy w miesiącu (jedna poświęcona bohaterowi pozytywnemu, druga negatywnemu). Seria rozpocznie się w grudniu 2018, a zakończy w listopadzie 2019 (Age of Republic od grudnia, do marca, Age of Rebellion od kwietnia, do lipca, Age of Resistance od sierpnia, do listopada).

Bohaterowie Age of Star Wars

Poznaliśmy tez pełną listę bohaterów maxi serii.

Oto oni:

Star Wars: Age of Republic autorstwa Jody Houser

Qui-Gon Jinn
Darth Maul
Obi-Wan Kenobi
Jango Fett
Anakin Skywalker
Count Dooku
Padmé Amidala
General Grevious

Star Wars: Age of Rebellion autorstwa Grega Paka

Lando Calrissian
Jabba the Hutt
Han Solo
Boba Fett
Luke Skywalker
Grand Moff Tarkin
Princess Leia Organa
Darth Vader

Star Wars: Age of Resistance autorstwa Toma Taylora

Poe Dameron
Supreme Leader Snoke
Finn
Captain Phasma
Rose Tico
General Hux
Rey
Kylo Ren

Szczególnie ciekawy może okazać się ostatni blok, który na ponoć odpowiedzieć na wiele pytań, które pojawiły się przy okazji Przebudzenia Mocy i Ostatniego Jedi.

Qui-Gon i Maul

Na dokładkę dostaliśmy jeszcze bardziej szczegółowe opisy dwóch pierwszych zeszytów z bloku Age of Republic.

Star Wars: Age of Republic – Qui-Gon Jinn #1

Jeden z najwspanialszych rycerzy zakonu Jedi, ale też ten, który doprowadził do jego upadku. Qui-Gon Jinn jest jednym z najbardziej niejednoznacznych postaci w uniwersum Gwiezdnych Wojen, mistrzem Jedi znanym z naginania zasad, przez co nie raz podpadał Radzie Jedi. Teraz, w obliczu misji, która poszła nie tak, musi zrewidować swe przekonania. Czego Qui-gon dowie się o sobie, swojej lojalności wobec jedi oraz wobec mocy? Gościnnie wystąpi mistrz Yoda.

Star Wars: Age of Republic – Darth Maul #1

Darth Maul, żywa broń napędzana wściekłością i rządzą krwi ukrywa się w cieniach Coruscant czekając na kolejną okazję, by zaatakować jedi. Miał już okazję zasmakować krwi jedi i teraz chce więcej. Z coraz większym trudem przychodzi mu powściągnięcie tego pragnienia i coraz częściej poddaje w wątpliwość decyzje swego wyrachowanego i niezwykle cierpliwego Mistrza. Czy Maul zawsze skazany był na ciemną stronę, czy też jego życie mogło potoczyć się inaczej? Gościnnie wystąpi Darth Sidious.

 

Na który z zeszytów czekacie z największą niecierpliwością?

Źródło: link.