Jeśli mało wam Thrawna, Rukha i kilku pomniejszych postaci, które z Legend (czyli dawnego expanded universe) znalazły swą drogę do nowego kanonu, to mamy dla was bardzo dobrą wiadomość!

Więcej legendarnych postaci w kanonie

Natrafiliśmy właśnie na bardzo ciekawego tweeta autorstwa Lelanda Chee, który zwiastuje, że w nadchodzących miesiącach możemy spodziewać się pojawienia wielu postaci, należących dotąd do Legend. Co ciekawe, pojawiać się mają one w różnych mediach.

Całkiem prawdopodobnie, że ów wysyp legend będzie miał związek ze zbliżającą się premierą Solo. Wskazywać może na to odwołanie się do Taga i Binka, „legendarnych” postaci, których występ potwierdzony został w filmie o przygodach młodego Hana.

Leland Chee

A kim jest wspomniany Leland Chee i dlaczego jego słowa powinny mieć dla nas taką wagę? Ano dlatego, że jest to pracownik Lucasfilm, który pełni rolę Piastuna Holokronu (ang. Keeper of the Holocron), czyli opiekuje się bazą danych na temat całego świata Gwiezdnych Wojen. Jego zadaniem jest także czuwanie nad ciągłością i spójnością świata, w tym także expanded universe.

Dlatego też jeśli mówi on, że kolejne postacie z legend zostaną „skanonizowane”, to można spokojnie rozpocząć spekulacje, kto konkretnie się pojawi i w jakim medium.

Zatem jakie są wasze typy?

Źródło: link.