Już wkrótce poznamy historie zaprezentowane w komiksach zaplanowanych na luty oraz marzec. Teraz wydawnictwo Marvel ogłosiło plany komiksowe na kwiecień 2018 roku! Fani komiksów i Odległej Galaktyki na pewno nie będą zawiedzeni. Komiksy Star Wars na kwiecień to przede wszystkim kolejne numery głównych serii Darth Vader oraz Star Wars. Oprócz nich wydane zostaną kolejne numery innych serii (Doctor Aphra i Poe Dameron) oraz trzeci zeszyt komiksowej adaptacji powieści pt. Thrawn

4 kwietnia

STAR WARS # 46

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na kwiecień

Okładka komiksu Star Wars # 46

Scenariusz: Kieron Gillen

Rysunki: Salvador Larroca

Okładka: David Marquez

Oficjalny opis: Rebelia kontynuuje swoją misję wyzwolenia planety Mon Cala! Leia ma niewiarygodny plan przyłączenia planety do Sojuszu Rebeliantów. Księżniczka planuje wykorzystać wyjątkowe umiejętności oraz obycie jedynego w swoim rodzaju C-3PO!

11 kwietnia

STAR WARS: DARTH VADER # 14

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na kwiecień

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 14

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Guiseppe Camuncoli

Oficjalny opis: Vader kontynuuje swoją misję przywołania planety Mon Cala do posłuszeństwa. W galaktyce rządzonej przez Imperatora żelazną ręką nie ma miejsca na bunt, zwłaszcza gdy jest on wzniecony przez rycerza Jedi, który przeżył czystkę. Szykuje się kolejna w jego historii mokra robota.

STAR WARS: THRAWN # 3 (z 6)

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na kwiecień

Okładka komiksu Star Wars: Thrawn # 3

Scenariusz: Jody Houser

Rysunki: Luke Ross

Okładka: Paul Renaud

Oficjalny opis: Porucznik Thrawn szybko awansuje w Imperium, jednak nie jest on jedyny. Oto Arihnda Pryce, która także pnie się w górę politycznej hierarchii Coruscant. Los skrzyżuje ich ścieżki, gdy poznają mroczny sekret Imperium.

18 kwietnia

STAR WARS: POE DAMERON # 26

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na kwiecień

Okładka komiksu Star Wars: Poe Dameron # 26

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Angel Unzueta

Okładka: Phil Noto

Oficjalny opis: Lor San Tekka został odnaleziony, a Poe Dameron wyruszył, by zdobyć brakującą część mapy do kryjówki Luke’a Skywalkera. Jednak nie przewidział on ataku Najwyższego Porządku na Jakku. Oto przygody Poe Damerona podczas wydarzeń znanych z filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy.

25 kwietnia

STAR WARS: DARTH VADER # 15

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na kwiecień

Okładka komiksu Star Wars: Darth Vader # 15

Scenariusz: Charles Soule

Rysunki: Guiseppe Camuncoli

Okładka: Guiseppe Camuncoli

Oficjalny opis (z numeru # 14): Vader kontynuuje swoją misję przywołania planety Mon Cala do posłuszeństwa. W galaktyce rządzonej przez Imperatora żelazną ręką nie ma miejsca na bunt, zwłaszcza gdy jest on wzniecony przez rycerza Jedi, który przeżył czystkę. Szykuje się kolejna w jego historii mokra robota.

STAR WARS: DOCTOR APHRA # 19

Marvel zapowiedział komiksy Star Wars na kwiecień

Okładka komiksu Star Wars: Doctor Aphra #19

Historia: Remastered, Part VI

Scenariusz: Simon Spurrier oraz Kieron Gillen

Rysunki: Emilio Laiso

Okładka: Ashley Witter

Oficjalny opis: Triple Zero szantażuje Aphrę, by ta odzyskała jego dawne wspomnienia. Ale by tego dokonać, musi ona zinfiltrować rebeliancką bazę treningową dowodzoną przez generał Herę Syndullę. Ścigana zarówno przez Herę z Sojuszu Rebeliantów, jak i kapitan Tolvan z Imperium, Aphra będzie mieć pełne ręce roboty. Ale znamy ją już na tyle, by wiedzieć, że z pewnością ma niejednego asa w rękawie.

Tak oto prezentują się komiksy Star Wars na kwiecień 2018 roku. Ciekawym posunięciem jest odwiedzenie planety Mon Cala w dwóch różnych okresach. Nie mniej ciekawie zapowiada się komiksowe „uzupełnienie” Przebudzenia Mocy, ale najbardziej i tak czekamy na ciąg dalszy perypetii Aphry i Hery. Tak czy inaczej komiksy Star Wars na kwiecień zapowiadają się świetnie!

A Wy na które wydarzenie czekacie najbardziej?

 

Źródło: link.