Na wstępie zaznaczamy, że poniższy tekst i zawarte w nim informacje (pod warunkiem, że okażą się one prawdziwe) może zawierać SPOILERY.

Informacje owe pochodzą z niezawodnego serwisu MakingStarWars.net, którzy donoszą, że w Epizodzie 8 pojawi się Executor! Nie będzie to jednak znany z Oryginalnej Trylogii statek, czy raczej jego następca, a… szturmowiec.

Najwyraźniej słynny FN-2199, czy jak wolą nazywać go fani – TR-8R, otworzył twórcom oczy na ogromny potencjał, który drzemie w szturmowcach. Epizod 8 ma ów potencjał wykorzystać dając nam postać określaną jako Egzekutor, aczkolwiek może być to jedynie pseudonim używany na planie, więc nie ma sensu się do niego za nadto przywiązywać. Będzie to chodzący dowód na to, że szturmowiec może być niezwykle groźnym przeciwnikiem praktycznie dla każdego, nie tylko dla Finna. A skoro już o nim mowa, źródła wspomnianego portalu donoszą, że e nadchodzącym Epizodzie ma on stanąć naprzeciw Egzekutora i tym razem nie będzie już Hana Solo, by wybawić go z opresji.

Egzekutor (jak i wszyscy szturmowcy) będzie też nieco różnił się od tych przedstawionych w Przebudzeniu Mocy, choć zmiany te będą niewielkie. Sam pancerz pozostanie taki sam, ale lekkim modyfikacjom ulec mają hełmy, które będę jakoby bardziej przypominały hełmy szturmowców z Oryginalnej Trylogii. Dodatkowo Egzekutor ma mieć na hełmie czarną linię/pasek, który odróżniał będzie go od jego „braci”. Nowością będzie także jego broń. Porzuci on bowiem pałkę, którą tak wprawnie władał FN-2199 (Z6 riot control baton), na rzecz czegoś znacznie bardziej wymyślnego (aczkolwiek wyglądającego na znacznie trudniejsze w obsłudze), co w sumie trudno nawet opisać. Jednak dzięki MakingStarWars.net, mamy tego wizualizację.

executioner

źródło: MakingStarWars.net

Z innych nowości dowiedzieliśmy się także, że w Epizodzie 8 pojawią się nowe, „najwyższoporządkowe” wersje Gwardii Imperialnej (Imperial Guards) oraz Imperialnych Kanonierów (Imperial Gunners). Mają one nieco różnić się będą od swych pierwowzorów, jednak będą do nich w ewidentny sposób nawiązywać.

Epizod 8 szturmowcy Gwardia Imperialna

Epizod 8 szturmowcy Imperialni Kanonierzy

Oczywiście na chwilę obecną żadna z powyższych informacji nie została potwierdzona, więc traktować należy je jako plotki. Aczkolwiek trzeba przyznać, że są one całkiem prawdopodobne. A to, że w Epizodzie 8 pojawią się szturmowcy jest praktycznie pewne.