Kilka dni temu odbyło się doroczne spotkanie akcjonariuszy Disney’a, na którym, poza ogłoszeniem premiery Przebudzenia Mocy na DVD i Blu-Ray (o tym więcej tutaj >>) pokazano także pierwsze urywki z nadchodzącego w grudniu (dokładnie za 283 dni) obrazu Rogue One.

Zgodnie z pojawiającymi się później opisami wiemy, że całość składała się w większości z bardzo szybkich ujęć. Dało się zauważyć, wspominanego już w plotkach czarnego szturmowca (Death Trooper?), a także hełm o tych samych kształtach, jednak chromowany (przywodzący na myśl Kapitan Phasmę).

Pokazane zostały także dwa AT-AT, aczkolwiek różniące się delikatnie od tego, co widzieliśmy dotychczas – z czymś przypominającym drzwi w bocznych częściach.

Pokazano też kilka zdjęć obsady – jedno ujęcie postaci Felicity Jones oraz Diego Luny oraz drugie prezentującą postać Donniego Yena.

Co najważniejsze, wrażenia po obejrzeniu klipu były bardzo pozytywne. Szturmowcy wyglądają jakoby rewelacyjnie, a w całości dawało się odczuć klimat klasycznych Gwiezdnych Wojen.

Pozostaje mieć nadzieję, że po nadchodzącej premierze TFA na nośnikach „domowych”, ruszy cała machina promocyjna dla Rogue One i zacznie pojawiać się dużo więcej materiałów, z długo oczekiwanym trailerem na czele.