Premiera Ostatniego Jedi już niedługo nie tylko na kinowym ekranie, ale również w grze Battlefront II. Nowa zawartość, o której pisaliśmy kilka dni temu, zabierze nas na spowitą czerwonym dymę planetę Crait, ale jak zdradza opublikowany dzisiaj pełny zwiastun DLC, otrzymamy w nim o wiele więcej. Co czeka nas konkretnie już w połowie grudnia? Powrócimy do historii, która zatrzymała się na tragicznym w skutkach spotkaniu Dela Meeko z Kylo Renem i poznamy dalsze losy bohaterskiej Iden Versio. Przekonajcie się o tym sami podczas oglądania zamieszczonego poniżej zwiastuna.

/Uwaga na potencjalne SPOILERY dla tych, którzy nie ukończyli jeszcze trybu fabularnego gry./

Dziesięć tysięcy żołnierzy gotowych do walki!

Ostatni raz byłą imperialną komandos widzieliśmy prawie 30 lat temu, gdzie wspólnie ze swoim towarzyszem broni, a także życia, oglądała upadek galaktycznej tyrani. Co działo się z nią przez te trzy dekady? Z tego, co widzimy w zwiastunie, wynika, że nie dowiemy się na ten temat zbyt wiele. Historia rzuca nas w wir walki z Najwyższym Porządkiem, gdzie Iden dalej toczy bój o wolność i sprawiedliwość. Wspólnie ze swoją jak mniemam córką (tutaj moja teoria na temat pochodzenia Rey legła jak AT-AT po spotkaniu z rebelianckim śmigaczem), wyrusza na misję, której celem jest zajrzenie za kulisy przestawienia wyprawionego przez najwyższego przywódcę Snoke’a. Jak silny jest Najwyższy Porządek, gdzie kryją się jego placówki i jaki ma on plan dla galaktyki? Tego wszystkiego musi dowiedzieć się Iden, aby Ruch Oporu miał jakiekolwiek szanse w tej nierównej walce.

Co ciekawego dostrzegliśmy w zwiastunie? Iden utrzymuje stały kontakt z generał Organą, której hologram pojawia się na samym końcu nagrania. W jednym kadrze dostrzegliśmy ujęcie budynku, który przypomina odwiedzoną przez nas dawno temu imperialną cytadelę na Vardos. Czyżby Versio powróciła do domu? Ponadto młoda kobieta, która pojawia się w X-wingu, przypomina bardzo zarówno Iden, jak i Dela, a więc jest to prawdopodobnie ich córka. Myślę, że potwierdza to również towarzyszący jej ID10 (długo te droidy żyją w świecie Gwiezdnych Wojen) oraz Shriv. Na sam koniec, a raczej początek zwiastuna, Phasma zdradza nam, że 10 tysięcy szturmowców gotowych jest do walki. Czy jest to wszystko, czym dysponuje Najwyższy Porządek czy może jednie siły gotowe do uderzenia na Crait?

Liczby to nie wszystko

Ujęcia przedstawiające bitwę o Crait wyglądają niesamowicie, a emocje sięgają przynajmniej u mnie zenitu. Zapowiada się totalna walka na powierzchni z nacierającymi ciężkimi maszynami kroczącymi Najwyższego Porządku, odpieranie szturmu drapieżnych AT-ST w ogromnych wrotach starej rebelianckiej bazy, a także brutalna walka kontaktowa ze szturmowcami w krwistych kryształowych jaskiniach. Może to gra kamery, ale wydawało mi się, że śmigacze Ruchu Oporu startują z małych hangarów wysoko w skałach i zderzają się z ziemią? Jeśli tak to efektywne i pokazujące desperację zagranie, którego nie mogę doczekać się, aby przetestować w grze! Czekam równie bardzo na rozszerzenie Ostatniego Jedi, jak i na sam film.

JESZCZE WIĘCEJ BATTLEFRONT II

Star Wars Battlefront II The Last Jedi DLC udostępnione zostanie 13 grudnia 2017 roku na wszystkich platformach.