Gry spod marki Gwiezdnych Wojen od zawsze cieszyły się sporym zainteresowaniem graczy. Od świetnych starych tytułów jak te z serii Jedi Knight i Galactic Battlegrounds, po te nowsze jak Battlefront 2 czy Rycerze Starej Republiki. Wymagania wobec gier z uniwersum od zawsze były wysokie, co wyraźnie odczuło Electronic Arts oraz Dice, których reedycja kultowego Battlefronta została oceniona bardzo źle. Nie można zapominać o tym, że wiele tytułów nigdy nie doczekało się premiery i zostało anulowane na różnych etapach produkcji. Jeden z nich ujrzał właśnie światło dzienne.

Star Wars: First Assault był tytułem, nad którym pracowało samo studio LucasArts. Gra miała być rozbudowanym shooterem, który miał przypominać sukcesywną serię Call of Duty, a której premiera planowana była na 2013 rok. Tak się jednak nie stało i już w 2012 roku studio anulowało prace nad tym tytułem. Co jakiś czas na przestrzeni lat w sieci pojawiały się zdjęcia z nieukończonej wersji gry, które sugerowały, że prace nad nią mogły zostać wznowione, ale plotki te umarły tak szybko, jak zapowiedziano prace nad nowym Battlefrontem.

Do sieci kilka dni temu swoją drogę znalazła techniczna wersja beta Star Wars: First Assault, która umożliwia przetestowanie nam jak daleko zaszły prace nad grą. Twórcy docelowo zamierzali dostarczyć graczom spory arsenał różnorodnej broni oraz wsparcia taktycznego jak np. naloty bombowe y-wingów. Na pole bitwy dostawaliśmy się na pokładzie statku desantowego, a naszym celem było przejęcie strategicznych punktów na mapie. W grze nie przewidywano obecności Jedi ani Sithów.

Wersję beta możecie pobrać stąd – https://yadi.sk/d/B7sUXthM3HRnEx. Gra jest do pobrania tylko dla posiadaczy Xbox 360.

Poniżej możecie obejrzeć 20 minut z testów bety:

Źródło informacji – www.dsogaming.com