Już w tę niedzielę (9.04) kolejny odcinek serialu Star Wars Rebelianci. Próby Mrocznego miecza na Disney XD emitowane będą o godzinie 9:30. Tydzień temu (2.04) o tej samej godzinie oglądaliśmy Głowicę bojową.

Próby Mrocznego miecza (ang. Trials of the Darksaber)  to trzynasty odcinek trzeciego sezonu Star Wars Rebelianci. Jego amerykańska premiera odbyła się 21 stycznia 2017 roku.

Próby Mrocznego miecza na Disney XD

Fenn Rau i Kannan Jarrus w scenie z serialu Star Wars Rebelianci, Próby Mrocznego miecza na Disney XD.

OPIS ODCINKA

Sabine rozpoczyna trening ze starożytnym mrocznym mieczem – lecz, aby tego dokonać, musi również zmierzyć się ze swoją przeszłością.

Odcinek ten koncentruje się na postaci Sabine Wren. Otóż dzięki tytułowemu Mrocznemu mieczu (ang. Darksaber) ma ona zjednać Maldalorian. Jednak trening jest bardzo trudny i zmusza ją do konfrontacji z przeszłością. Próby Mrocznego miecza dosyć sporo namieszały w świadomości fanów. Otóż w odcinku wspomniana jest wojna Jedi z Mandalorianami. Fani jednoznacznie stwierdzili, że jest to kanonizacja świetnej gry KOTOR. Jednak Pablo Hidalgo wszystkiemu zaprzeczył.

RECENZJA ODCINKA

Przyznam szczerze, że odkąd przeczytałem krótki opis tego odcinka, czekałem na niego z wielką niecierpliwością. Kolejne klipy tylko ją jeszcze podsycały. Niestety byłem też świadom, że w takich sytuacjach często można się srogo rozczarować. Z tym większą radością i czystym sumieniem stwierdzam, że odcinek nie zawiódł i jak dla mnie był jednym z najlepszych w trzecim sezonie. I to pomimo tego, że na pierwszy rzut oka nie dzieje się tam nic, poza szkoleniem Sabine.

Jest to fragment recenzji tego odcinka, którą znajdziecie TUTAJ.

Próby Mrocznego miecza na Disney XD

Kanan Jarrus i Sabine Wren podczas pojedynku w serialu Star Wars Rebelianci, Próby Mrocznego miecza na Disney XD.

Próby Mrocznego miecza na Disney XD

Oczywiście zapraszamy na naszego Twittera, gdzie pod hasztagiem #StarWarsRebeliaci, na bieżąco komentujemy odcinek.

A już za tydzień (16.04) na kanale Disney XD o godzinie 9:30 Dziedzictwo Mandalory. 

Obejrzycie odcinek Star Wars RebelianciPróby Mrocznego miecza na Disney XD?